Noví zahraniční studenti si užili Welcome Days

• Veronika Novotná
  • 27.02.2023
Před začátkem každého semestru se na fakultě konají pro nové zahraniční studenty tzv. Welcome Days (WD), jejichž cílem je navzájem sblížit zahraniční studenty, integrovat je do nového prostředí a seznámit je s fakultou a jejich budoucím studiem.

Autoři: Veronika Maťková a Veronika Novotná

Ve dnech 15. - 17. února se uskutečnily Welcome Days, letos opět za pomoci našeho mezinárodního buddy teamu. Do mezinárodního buddy týmu jsou zapojeni jak místní, tak zahraniční studenti z Indie, Maroka nebo Bangladéše, kteří měli možnost zažít proces integrace na vlastní kůži, a proto dokážou novým studentům v začátcích velmi dobře poradit. Buddy tým v letním semestru tvoří celkem 32 studentů. Během WD jsme přivítali 12 nových zahraničních studentů (v rámci programu Erasmus+ i degree studentů navazujícího magisterského studijního programu Economics and Management), převážně z Turecka a Indie. Průběžně v těchto dnech koordinujeme příjezdy dalších zahraničních studentů, kteří se budou zapisovat ke studiu až do 20. března. Kromě Indie a Turecka očekáváme studenty z Maroka, Nigérie, Bangladéše nebo Pákistánu.

Součástí uvítacích dní jsou tradičně i výlety do okolí. Ve středu se studenti podívali do Těšína ležícího na dvou březích řeky Olše. V Těšíně měli studenti možnost vyzkoušet si bruslení, většina z nich poprvé v životě. Ve čtvrtek nám počasí přálo, a tak jsme se po návštěvě centra Business Gate vydali do centra Karviné. Studenti se podívali na náměstí a do areálu Lodiček v zámeckém parku. K obědu si studenti připravili své první české jídlo - křupavé bramboráky.

V pátek na fakultě probíhal zápis a seznámení s informačními systémy. Odpoledne se studenti potkali na kolejích Na Vyhlídce a zahráli si společně volejbal. Welcome Days jsou úspěšně za námi a rádi bychom tak popřáli všem studentům hodně štěstí při studiu, mnoho cenných zážitků a bohatý studentský život!