Welcome Days jsou za námi

• Dagmar Labudková
  • 23.02.2020
Před začátkem letního semestru jsme na OPF uvítali novou skupinku zahraničních studentů z Rumunska, Indie a Ghany. V nejbližších dnech očekáváme ještě příjezd studentů z Turecka, Moldavska, Pákistánu a Bangladéše. Ze zimního semestru si u nás studijní pobyt prodloužily rovněž dvě studentky z Číny. V letním semestru bude na OPF studovat skupina celkem třiceti zahraničních studentů, a to v rámci programu Erasmus+, bilaterálních partnerských smluv, či v rámci navazujícího magisterského oboru Business Economics and Management (BEM).
Welcome Days letos začaly trochu netradičně, a to výšlapem na horu Gírová (840 m n.m.) v Jablunkovském mezihoří. Počasí nám přálo, a tak došlo i na zimní radovánky a koulovačku na samotném vrcholku hory. Posilněni gulášovou polévkou a sklenicí dobrého piva jsme vyrazili zpět do Mostů u Jablunkova. Poslední zastávkou dne byl Hotel Grůň – největší srubový hotel v Česku. Ve čtvrtek probíhaly na fakultě zápisy nových zahraničních studentů do studia. Studenti obdrželi rozvrhy, prezentační balíčky a seznámili se s budovou školy. Následovala komentovaná prohlídka šikmého kostela sv. Petra z Alkantary. Někteří studenti si vyzkoušeli i hru na varhany. Po společném obědě v centru města jsme se vydali na krátkou procházku do zámeckého parku a zavítali jsme i do centra Business Gate. Českým Těšínem a polským Cieszynem nás v pátek provedla PhDr. Krystyna Heinz z Katedry cestovního ruchu a volnočasových aktivit, za což jí moc děkujeme. Po obědě nás čekala prohlídka zámeckého pivovaru v Cieszyně vč. ochutnávky několika speciálů. Welcome Days jsme zakončili příjemným koncertem Davida Vysloužila & Acoustic Irish v Backstage Dokořán v areálu zámeckého parku.

Do akce Welcome Days se mimo zahraničních nováčků zapojili již studující Erasmus+ studenti a studenti oboru BEM, čeští „buddies“, koordinátorky Oddělení zahraničních styků a Ing. Radim Dolák, Ph.D. z Katedry informatiky a matematiky.