Zahraniční studenti objevovali region

• Lenka Přečková
  • 14.10.2019
Dne 11.10.2019 navštívila skupina 33 zahraničních studentů studujících na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné v doprovodu 3 pedagogů a 3 českých studentů Třinec, Český Těšín a Cieszyn.
Odpolední výlet za krásného slunečného počasí začal v Třinci, kde byla možnost navštívit místní muzeum a seznámit se s historií osídlení okolí Třince a také s historií Třineckých železáren, které jsou významným českým výrobcem ocelových dlouhých válcovaných výrobků a dlouhodobě jedním z největších průmyslových podniků na severovýchodě Českého Slezska. V Třinci se pak zejména studenti z Číny, Indie a Turecka při návštěvě Werk Arény seznámili poprvé s hokejovým prostředím, kdy mohli v rámci komentované prohlídky nahlédnout do zázemí hokejového klubu HC Oceláři Třinec.

Druhou zastávkou výletu pak byl Český Těšín a Ciezsyn. V rámci pěšího výletu jsme přešli po mostě Družby přes řeku Olši hranici mezi Českou republikou a Polskem a přesunuli jsme se do historické části Těšína, který je jedním z nejstarších měst Slezska, kdy jej podle legendy založili roku 810 bratři Bolek, Lešek a Těšek, synové knížete Leška, na místě svého šťastného setkání u pramene, později nazvaného Studna Tří bratří. Ve skutečnosti je ale historiky za základ města považováno hradiště na Zámeckém vrchu, kde byly nalezeny počátky osídlení již v 6. století př. n. l. Ze zámeckého vrchu je z vyhlídky na terase při příznivém počasí krásný výhled na Beskydy a obě části Těšína. Dále jsme prošli i náměstí a zastavili se také u Studny Tří bratří.

Závěrem bychom chtěli poděkovat klubu HC Oceláři Třinec za vynikající prohlídku Werk Arény a za možnost sledovat trénink jedné z hokejových tříd. Děkujeme také paní PhDr. Krystyně Heinz za komentovanou prohlídku Českého Těšína a Cieszyna.