Druhý ročník Noci vědců odhalil všechna tajemství

• Lenka Přečková
  • 08.10.2023
Druhý ročník Noci vědců na Obchodně podnikatelské fakultě odhalil všechna svá tajemství a nabídli více než 250 účastníkům zážitek v podobě skvělého mixu zábavy a vzdělání.

Během přednášky z psychologie se účastníci ponořili do záhad lidské psychiky a odhalili tajemství parapsychologie. Přednáška z oblasti gastronomie nejen odhalila nové trendy ve výživě, ale také nabídla ochutnávku finger foodů připravených z těchto potravin. Ti odvážnější si mohli vyzkoušet křupavé červy, kobylky v karamelové krustě a další pochoutky s přídavkem hmyzu. Na přednášce, pořádané ve spolupráci s Českou národní bankou, byla odhalena nejedna tajemství týkající se peněz. Účastníci se dozvěděli, jak nepodlehnout lákavým nabídkám falešných investorů a získali mnoho užitečných informací ze světa financí. Ponořili se do světa obrazů, kde odhalili tajemství, která se v nich skrývá. Dozvěděli se, jak vytvořit negativ, jak zaostřit a jak efektivně zpracovávat data v prostředí MS Excel. Vydali se do světa marketingu, a to prostřednictvím úspěšných značek, u kterých si objasnili, jaká tajemství stojí za jejich úspěchy a co přispívá k jejich triumfu.

Své znalosti si mohli zájemci ověřit při luštění záhad tajemných boxů a ti úspěšní byli odměněni sladkými dobrotami. U stánku karvinské Střední průmyslové školy měli účastníci možnost vyzkoušet virtuální realitu prostřednictvím 3D brýlí a seznámit se s roboty, které sestrojili sami studenti.

Fakulta nezapomněla ani na nejmenší účastníky, kteří si mohli v kreativním koutku vytvořit nějaký hezký suvenýr na památku anebo si nechat namalovat něco pěkného na obličej. Celkově to byla skvělá noc plná objevů a zábavy, kterou si všichni užili.

Tak zase za rok... www.nocvedcu.cz