• Lucie Nožková
  • 21.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zástupci vedení fakulty navštívili partnerskou univerzitu v Itálii

Ve dnech 18.-22. 9. proběhla reprezentativní návštěva děkana FVP, prof. PhDr. Rudolfa Žáčka, Dr., a tajemníka fakulty, Ing. Josefa Víchy na Università degli Studi di Roma Tre, se kterou naše fakulta dlouhodobě spolupracuje v rámci programu Erasmus+.
  • 20.09.2023
  • Staženo dne 08.10.2023

Noc vědců (nejen) na Fakultě veřejných politik

Letošní ročník Noci vědců, který se koná 6. října, nese podtitul Tajemství. Program je připraven na řadě míst Slezské univerzity včetně Fakulty veřejných politik.
  • 13.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

NE! plastovým lahvím, pijte vodu z Lokni.cz

Díky projektu Lokni si mohou studenti a zaměstnanci natočit do vlastních nádob filtrovanou perlivou i neperlivou vodu. Filtrační stanice je na naší fakultě instalovaná v prostoru před aulami.
  • Lucie Nožková
  • 12.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Prváci, přihlaste se na adaptační kurz!

Jistě pro vás nebude žádnou novinkou, že studium na vysoké škole se značně liší od studia na škole střední. Klade daleko vyšší nároky na vaši samostatnost, aktivitu a zodpovědnost za studijní výsledky. Aby byl váš start na naší fakultě co nejúspěšnější, připravili jsme pro vás adaptační kurz.
  • 06.09.2023

Kavárna Charity v UniPointu bude v provozu i po prázdninách

Klienti sociálně terapeutické dílny Radost, kteří provozují pojízdnou kavárnu, si mohli na základě nabídky Fakulty veřejných politik (FVP) během prázdnin vyzkoušet profesi číšníků v prostoru UniPointu. Projekt s názvem Spolu s Radostí se velmi osvědčil i, a tak bude kavárna každé úterý v provozu i nadále.
  • Karin Martínková
  • 05.09.2023

První rektor naší univerzity oslavil 100 let. Jeho jméno nově nese aula

Byla to velká sláva a úžasné setkání. První rektor naší univerzity profesor Martin Černohorský dne 31. srpna oslavil sté narozeniny a v pondělí 4. září přijel zúčastnit se slavnostního aktu, jímž naše nejkrásnější aula nadále ponese jeho jméno. Podobné cti se v historii Slezské univerzity někomu dostalo vůbec poprvé.
  • 04.09.2023

Noc vědců se blíží! Letošní téma je Tajemství

Do každoročního svátku vědy zbývá pouhý měsíc; přípravy jsou již v plném proudu a nejinak je tomu ve městech, ve kterých sídlí Slezská univerzita, tedy v Opavě a Karviné. Ústředním tématem letošní Noci vědců, která se uskuteční v pátek 6. listopadu, je tajemství, přesto několik připravovaných lákadel můžeme prozradit již nyní.
  • 01.09.2023

Moderní výzvy lidstva s cestovatelem a dokumentaristou Petrem Horkým

Již pátým rokem pořádá Mendelovo Gymnázium ve spolupráci s Fakultou veřejných politik (FVP) přednáškový cyklus Moderní výzvy lidstva, v rámci kterého mají studenti možnost seznámit se s prací zajímavých osobností, špičkových českých odborníků z nejrůznějších profesních oblastí, a diskutovat s nimi o tématech souvisejících s dnešní dynamicky se rozvíjející dobou. Prvním hostem začínajícího pátého ročníku cyklu bude v úterý 19. září cestovatel, dokumentarista, publicista a moderátor Petr Horký.
  • 23.08.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kontrola studia a zápis předmětů

Brzy bude konec léta a my bychom vám rádi připomněli, že se blíží termín pro splnění studijních povinností za akademický rok 2022/2023 a zápis předmětů do akademického roku 2023/2024.
  • 17.08.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Letní škola přivítá posluchače zdravotnických studijních programů

V srpnu proběhne na Fakultě veřejných politik již třetí ročník Letní školy. Ve dnech 21. až 23. srpna se učebny a auly zaplní posluchači prvního a druhého ročníku studijních programů Dentální hygiena, Všeobecné ošetřovatelství, Pediatrické ošetřovatelství a Porodní asistence, kterých se tu sejde bezmála stovka.