Unisféra — Cosmix

  • ustav
  • 13.09.2023
Ve dne 13.9.2023 se od 17:00 hodin uskuteční v Unisféře na půdě Fyzikálního ústavu Slezské univerzity v Opavě sférická projekce pořadu Cosmix (14 minut). Kromě tohoto pořadu se na začátku můžete těšit na projekci Letní oblohy nad Opavou (17 min.). Program je vhodný pro širokou veřejnost včetně rodin s dětmi.

Anotace:

Přemýšleli jste někdy nad tím, jakou náplň práce mají astronauti? Po zhlédnutí Cosmixu vám bude vše jasné! Ale držte se pevně, protože to bude pořádná jízda. Zjistíte, jak takový vesmírný let vlastně vypadá a jak se na něj připravit. Vyskočíte také z točící se centrifugy přímo do vesmírné rakety.

Ptáte se, kam vás to vezmeme? No, přece na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS)!

Ale nebojte se, nebudeme vás zatěžovat zbytečnými technickými detaily. Právě naopak, nejdůležitější pro nás totiž bude praxe! Naučíte se, jak spát ve vesmíru, vařit kosmické jídlo, používat vesmírný záchod a – jenom pro kontrolu – jak se správně umýt. Na konci se dočkáte velkého finále. Tím máme na mysli nervy drásající návrat zpátky na Zem v rozžhavené kabině vesmírné lodi. Pozor, nezapomeňte se pořádně připoutat!

Prodej vstupenek naleznete zde (NUTNÁ REZERVACE):

Základní vstupné 

Snížené vstupné 

Další události

Všechny události