Pozvánka — Workshop zaměřený na tvorbu krátkých ukázek AV děl, tzv. trailery

  • ustav
  • 19.05.2023
Ve dne 19.5.2023 se uskuteční workshop vedený Markem Bihuňem v prostorách budovy Hauerova 4. Akci organizuje obor Multimediální techniky v Opavě (MMT). Tento workshop je určený pro šikovou veřejnost. Jelikož je workhop kapacitně omezen, je nutná rezervace předem!

Anotace k workshopu:

Workshop je zaměřen na tvorbu krátkých ukázek audiovizuálních děl. Budeme se věnovat kompozici trailerů, teaserů a dalších formátů spojených s prezentací filmů. Projdeme procesem dramaturgické výstavby trailerů na konkrétních filmech z portfolia střihače Marka Bihuně, ale i na příkladech ze světové kinematografie. Ve druhé polovině bude následovat tvůrčí dílna, kde si již zmíněné aplikujeme formou individuální konzultace na trailery uchazečů a uchazeček workshopu.

Představení přednášejícího:

Marek Bihuň je členem Asociace slovenských filmových střihačů (ASFS) působící v Bratislavě. Studoval obor Střihová a zvuková skladba na katedře Filmové a televizní fakulty Vysoké školy Múzických umění v Bratislavě. V roce 2022 vyhrál v rámci Ceny ASFS v kategorii Cena za střih studentského filmu a také Hlavní cenu za tvorbu a nejlepší výkon v letech 2019, 2020 a 2021. Kromě toho je zapojen jako lektor do kreativně vzdělávacího projektu LEKTVAR, který se věnuje oblasti filmu a kultury.
Více informací o přednášejícím zde.

V případě zájmu o rezervaci se, prosím, zapisujte do tohoto rezervačního formuláře zde.

Další události

Všechny události