Miljenko Cemeljic - Numerical simulations of star-disk magnetospheric interaction

 • hlavní
 • 14.10.2021
Seminar on the Institute of Physics I will present results of my recent works on star-disk magnetospheric interaction with PLUTO code. Interesting trends are found in the transport of angular momentum in star-disk systems, which can be compared with the observational results from the young stellar objects like T-Tauri stars or close binary systems with dense central objects and a thin accretion disk.

Bližší informace

Datum od14.10.2021 13:00
Datum do14.10.2021 14:00
CelodenníNe
Pro studentyNe
Pro veřejnostNe
Jen pro zvanéNe

Další události

 • 30.09.

  Noc vědců 2022

  Téma oblíbené celorepublikové akce Noc vědců pro rok 2022 již bylo vybráno - těšit se na večer plný zajímavých akcí můžete VŠEMI SMYSLY již nyní!

 • 05.03.

  Reprezentační ples Slezské univerzity 2022

  Po roční neplánované odmlce se opět těšíme na společné setkání na parketu kulturního domu Na Rybníčku, kdy ples naší alma mater patřil k vyvrcholením plesových sezón v Opavě. Držme si palce a buďte s námi u toho! Program připravujeme a brzy zde zveřejníme…

 • 23.10.

  Přednášky našich odborníků v rámci setkání České astronomické společnosti

  Útočištěm pásma přednášek se stane ostravské planetárium. Setkání je určeno pro členy České astronomické společnosti i širokou veřejnost. A o jakých tématech budou hovořit zástupci Fyzikálního ústavu v Opavě? Mgr. Debora Lančová přiveze do planetária přednášku s názvem Signál z černých děr: od simulací k pozorování. O tématu Kosmologie na scestí bude hovořit doc. RNDr. Petr Slaný, Ph.D.

Všechny události