Sedm perel astronomie

 • hlavní
 • 05.02.2021
Jak může laik pozorovat sedm největších astronomických jevů dalšího století a proč někteří z nás cestují na druhou stranu planety jen aby měli šanci je vidět? Na to a další otázky odpoví přednáška Petra Horálka, která je součástí festivalu Kolem světa.

Mimořádné nebeské úkazy jsou pro laika tím nejvděčnějším pojítkem s astronomií. Přesto právě tyto jevy mohou mnohdy poskytnout víc než jen potěchu pro oči. Ačkoliv některé z nich můžeme mimořádně přesně předpovědět, je každý z nich studnou nových a i na dnešní technicky pokročilou dobu fascinujících objevů. Na obloze je takových 7 perel astronomie, které by měl každý pozemšťan aspoň jednou zažít, než zemře. Jak pozorovat (a nepřijít) o nebeské úkazy století? Proč se vyplatí cestovat i půlku světa kvůli prchlivému okamžiku při pohledu do nebe? A hlavně - jaké vzácné úkazy nás teprve čekají?

Petr Horálek pořádá pod záštitou Kulturního centra Vratislavice a ve spolupráci s Fyzikálním Ústavem v Opavě online přednášku, na kterou se můžete přihlašovat pod Událostí na Facebooku.

Za sedmi perlami (plakát)
Ilustrační obrázek, autor Petr Horálek

Další události

 • 10.10.

  RAGtime 24

  24. ročník mezinárodní vědecké konference Relativistic Astrophysics Group

 • 30.09.

  Noc vědců 2022

  Téma oblíbené celorepublikové akce Noc vědců pro rok 2022 již bylo vybráno - těšit se na večer plný zajímavých akcí můžete VŠEMI SMYSLY již nyní!

Všechny události