Ukázka vozu pro měření kvality ovzduší

 • hlavní
 • 30.06.2020
Zajímá vás jak funguje pojízdná meteorologická a měřící stanice? Přijďte se na vůz podívat v úterý 30. 6. od 14:00 do 17:00 na Horní Náměstí v Opavě! Můžete se tak na vlastní oči podívat, jaké uplatnění má fyzika v monitorování a ochraně životního prostředí a nahlédnout na to, jak takový vůz funguje a jak měření probíhá! Jak nás najít? Snadno! Pomocí pětimetrové meteorologické stanice a stánku Slezské univerzity v Opavě! Pozor! Ukázka měřícího vozu odložena o den na úterý 30.6 z důvodu nepředvídatelnosti počasí!

Bližší informace

Datum od30.06.2020 14:00
Datum do30.06.2020 17:00
CelodenníNe

Další události

 • 02.04.

  International Masterclasses 2020 - Zrušeno

  Vzhledem k preventivním opatřením proti epidemii COVID-19 je letošní ročník International Masterclasses zrušen. Všem přihlášeným se omlouváme za nepříjemnost.

 • 11.03.

  Projekce UNISFÉRY pro studenty a zaměstnance Slezské univerzity v Opavě

  Asi již víte, že v budově Bezručovo náměstí 13 vznikla unikátní výuková pomůcka, nazvaná právě UNISFÉRA. Jedná se o moderní multimediální médium s projekční plochou ze skloněné polokoule o průměru osmi metrů a stupňovitého hlediště s 50 sedadly. Teď jste týmem unisféry zváni na speciální projekci, určenou jen a jen pro vás.

 • 04.03.

  Shadow of a Black Hole - Přednáška v angličtině

  The Institute of Physics in Opava would like to invite you to a public lecture about the first ever picture of a black hole, given by one of the members of the Event Horizon Telescope team, which first published the picture in April last year. The lecture will be given in the cinema hall of Silesian University in Opava, Hauerova 4 by Maciek Wielgus (Black Hole Initiative, Harvard University)

 • 28.02.

  Pozorování pro veřejnost na hvězdárně WHOO

  Kromě odborného programu zaměřeného na pozorování proměnných hvězd má observatoř, také program vytvořený pro veřejnost. Dvakrát v měsíci budou moci zájemci o pozorování noční oblohy dorazit na observatoř (Bezručovo nám. 13, Opava). Dalekohledem se budete moci podívat na galaxie, mlhoviny, hvězdokupy, Měsíc nebo planety (Mars, Jupiter, Saturn, ...).

Všechny události