Pozorování pro veřejnost na hvězdárně WHOO

 • hlavní
 • 28.02.2020
Kromě odborného programu zaměřeného na pozorování proměnných hvězd má observatoř, také program vytvořený pro veřejnost. Dvakrát v měsíci budou moci zájemci o pozorování noční oblohy dorazit na observatoř (Bezručovo nám. 13, Opava). Dalekohledem se budete moci podívat na galaxie, mlhoviny, hvězdokupy, Měsíc nebo planety (Mars, Jupiter, Saturn, ...).

Bližší informace

Datum od28.02.2020 18:00
Datum do28.02.2020 20:00
CelodenníNe

Termín 28. února:

1. pozorování  od 18:00 do 19:00,

2. pozorování  od 19:00 do 20:00


Rezervace na pozorování:


Pororování trvají jednu hodinu a maximální počet návštěvníků v kopuli je sedm. Termín pozorování je nutné rezervovat na e-mailové adrese: tomas.graf@fpf.slu.cz

V případě změny programu nebo zrušení pozorování Vás budeme informovat prostřednictvím e-mailu.

Chcete-li se před návštěvou ujistit, zda je v Opavě jasné počasí a bude probíhat pozorování noční oblohy, můžete zavolat na tel. číslo +420 734 268 124. Ve vypsaných termínech je však vždy zajištěn náhradní program - prezentace v posluchárně doplněná projekcí.

Další události

 • 02.04.

  International Masterclasses 2020 - Zrušeno

  Vzhledem k preventivním opatřením proti epidemii COVID-19 je letošní ročník International Masterclasses zrušen. Všem přihlášeným se omlouváme za nepříjemnost.

 • 11.03.

  Projekce UNISFÉRY pro studenty a zaměstnance Slezské univerzity v Opavě

  Asi již víte, že v budově Bezručovo náměstí 13 vznikla unikátní výuková pomůcka, nazvaná právě UNISFÉRA. Jedná se o moderní multimediální médium s projekční plochou ze skloněné polokoule o průměru osmi metrů a stupňovitého hlediště s 50 sedadly. Teď jste týmem unisféry zváni na speciální projekci, určenou jen a jen pro vás.

 • 04.03.

  Shadow of a Black Hole - Přednáška v angličtině

  The Institute of Physics in Opava would like to invite you to a public lecture about the first ever picture of a black hole, given by one of the members of the Event Horizon Telescope team, which first published the picture in April last year. The lecture will be given in the cinema hall of Silesian University in Opava, Hauerova 4 by Maciek Wielgus (Black Hole Initiative, Harvard University)

Všechny události