Projekce UNISFÉRY pro studenty a zaměstnance Slezské univerzity v Opavě

 • hlavní
 • 11.03.2020
Asi již víte, že v budově Bezručovo náměstí 13 vznikla unikátní výuková pomůcka, nazvaná právě UNISFÉRA. Jedná se o moderní multimediální médium s projekční plochou ze skloněné polokoule o průměru osmi metrů a stupňovitého hlediště s 50 sedadly. Teď jste týmem unisféry zváni na speciální projekci, určenou jen a jen pro vás.

Bližší informace

Datum od11.03.2020 17:00
Datum do11.03.2020 21:00
CelodenníNe

Pár informací k projekci:
`

Unisféra primárně slouží jako studijní pomůcka pro vlastní tvorbu a rozvoj studentů, nicméně i přesto bychom rádi přispěli k obohacení univerzitního života a rozhodli jsme se zavést projekce pro studenty a zaměstnance univerzity. Ty budou zatím probíhat pravidelně v režimu 2 projekce 1-2x za měsíc.

Projekce proběhne 11. března ve dvou termínech:
1. projekce: Zimní souhvězdí + Dream to Fly (3D), start v 17:00
2. projekce: Zimní souhvězdí + The Search for Life in Space (2D), start v 19:00
-----
Zimní souhvězdí (2D, 15 min)
Jaká souhvězdí je možné pozorovat na obloze z Opavy v zimě? Na tuto otázku a možná i některé další odpoví zbrusu nový pořad ze série "Hvězdná obloha nad Opavou" z naší vlastní dílny. Jedná se o jeho úplnou premiéru.
-----
Dream to Fly (3D, 35 min)
Objevte tajemství letu s Leonardem da Vinci, bratry Montgolfierovými, bratry Wrightovými a dalšími vynálezci. Zažijte dobrodružství a zjistěte, jak se tento obrovský a náročný sen, o který se lidstvo snažilo od počátku dějin, stal skutečností.
------
The Search for Life in Space  (2D, USA, 2016, 32 min)

Prozkoumejte cestu z hlubin Tichého oceánu až do vzdálených oblastí vesmíru na cestě za hledáním známek života. Díky snímkům z nejvýkonnějších dalekohledů na světě pátráme po životě od povrchu Marsu a ledových měsíců Jupiteru a Saturnu, až po extrémní lávová pole na Havaji či termální průduchy hluboko pod mořem. V těchto drsných prostředích astrobiologové hledají stopy, jak se tam život drží, protože toto pohlcující dobrodružství odhaluje možnosti planet podobných té naší.
------
Případní zájemci se mohou registrovat prostřednictvím rezervačního systému na webu.  Jen připomínáme, že kapacita pro jedno představení je 50 míst.

Všichni studenti a změstnanci jsou srdečně zváni.

Další události

 • 02.04.

  International Masterclasses 2020 - Zrušeno

  Vzhledem k preventivním opatřením proti epidemii COVID-19 je letošní ročník International Masterclasses zrušen. Všem přihlášeným se omlouváme za nepříjemnost.

 • 04.03.

  Shadow of a Black Hole - Přednáška v angličtině

  The Institute of Physics in Opava would like to invite you to a public lecture about the first ever picture of a black hole, given by one of the members of the Event Horizon Telescope team, which first published the picture in April last year. The lecture will be given in the cinema hall of Silesian University in Opava, Hauerova 4 by Maciek Wielgus (Black Hole Initiative, Harvard University)

 • 28.02.

  Pozorování pro veřejnost na hvězdárně WHOO

  Kromě odborného programu zaměřeného na pozorování proměnných hvězd má observatoř, také program vytvořený pro veřejnost. Dvakrát v měsíci budou moci zájemci o pozorování noční oblohy dorazit na observatoř (Bezručovo nám. 13, Opava). Dalekohledem se budete moci podívat na galaxie, mlhoviny, hvězdokupy, Měsíc nebo planety (Mars, Jupiter, Saturn, ...).

Všechny události