Projekce UNISFÉRY pro studenty a zaměstnance Slezské univerzity v Opavě

  • hlavní
  • 11.03.2020
Asi již víte, že v budově Bezručovo náměstí 13 vznikla unikátní výuková pomůcka, nazvaná právě UNISFÉRA. Jedná se o moderní multimediální médium s projekční plochou ze skloněné polokoule o průměru osmi metrů a stupňovitého hlediště s 50 sedadly. Teď jste týmem unisféry zváni na speciální projekci, určenou jen a jen pro vás.

Pár informací k projekci:
`

Unisféra primárně slouží jako studijní pomůcka pro vlastní tvorbu a rozvoj studentů, nicméně i přesto bychom rádi přispěli k obohacení univerzitního života a rozhodli jsme se zavést projekce pro studenty a zaměstnance univerzity. Ty budou zatím probíhat pravidelně v režimu 2 projekce 1-2x za měsíc.

Projekce proběhne 11. března ve dvou termínech:
1. projekce: Zimní souhvězdí + Dream to Fly (3D), start v 17:00
2. projekce: Zimní souhvězdí + The Search for Life in Space (2D), start v 19:00
-----
Zimní souhvězdí (2D, 15 min)
Jaká souhvězdí je možné pozorovat na obloze z Opavy v zimě? Na tuto otázku a možná i některé další odpoví zbrusu nový pořad ze série "Hvězdná obloha nad Opavou" z naší vlastní dílny. Jedná se o jeho úplnou premiéru.
-----
Dream to Fly (3D, 35 min)
Objevte tajemství letu s Leonardem da Vinci, bratry Montgolfierovými, bratry Wrightovými a dalšími vynálezci. Zažijte dobrodružství a zjistěte, jak se tento obrovský a náročný sen, o který se lidstvo snažilo od počátku dějin, stal skutečností.
------
The Search for Life in Space  (2D, USA, 2016, 32 min)

Prozkoumejte cestu z hlubin Tichého oceánu až do vzdálených oblastí vesmíru na cestě za hledáním známek života. Díky snímkům z nejvýkonnějších dalekohledů na světě pátráme po životě od povrchu Marsu a ledových měsíců Jupiteru a Saturnu, až po extrémní lávová pole na Havaji či termální průduchy hluboko pod mořem. V těchto drsných prostředích astrobiologové hledají stopy, jak se tam život drží, protože toto pohlcující dobrodružství odhaluje možnosti planet podobných té naší.
------
Případní zájemci se mohou registrovat prostřednictvím rezervačního systému na webu.  Jen připomínáme, že kapacita pro jedno představení je 50 míst.

Všichni studenti a změstnanci jsou srdečně zváni.

Další události

Všechny události