Jednadvacetkrát v NASA aneb s astronomem Petrem Horálkem v KUPE

 • hlavní
 • 27.05.2022
Přednáška astronoma a fotografa Petra Horálka o oceněných fotografích v prestižním výběru Astronomického snímku dne NASA. Akce se koná ve spolupraci s kulturně uměleckým prostorem KUPE!

Petr Horálek se narodil v Pardubicích v roce 1986, kde pravidelné navštěvování kroužku tamní proslulé hvězdárny ho téměř doslova vystřelilo ke hvězdám. Po studiích Teoretické fyziky a Astrofyziky na Masarykově Univerzitě v Brně pracoval krátce jako Astronom na Akademii věd ČR, později na Hvězdárně v Úpici a také na Hvězdárně Valašské Meziřící. V roce 2015 přešel na volnou nohu jako fotograf, popularizátor astronomie, lektor fotografických kurzů, cestopisných přednášek a mnoho dalšího. Největší radost má z toho, že po něm byla pojmenována planetka 6822 Horálek, stal se prvním českým Fotovyslancem Evropské jižní observatoře a několik jeho snímků vybral úřad NASA. Srdcem je ale pořád ten malý kluk, který dychtivě vzhlíží ke hvězdám a touží uzřít každý vzácný nebeský výhled nebo astronomický úkaz. Prostě hvězdář srdcem i duší.


Vstupné dobrovolné. Nutná rezervace na webu KUPE: zde!

Další události

 • 10.10.

  RAGtime 24

  24. ročník mezinárodní vědecké konference Relativistic Astrophysics Group

 • 30.09.

  Noc vědců 2022

  Téma oblíbené celorepublikové akce Noc vědců pro rok 2022 již bylo vybráno - těšit se na večer plný zajímavých akcí můžete VŠEMI SMYSLY již nyní!

Všechny události