Studijní pobyt ve švýcarském Bernu

• Lucie Dospivová
  • 12.01.2024
Studenti magisterského programu Observační astrofyzika vysokých energií se tentokrát vydali v průběhu prosince 2023 do švýcarského Bernu v rámci studijního pobytu.

Během sedmidenního pobytu se zúčastnili řady vědeckých přednášek, které pojednávaly o bílých trpaslících, neutronových hvězdách a černých dírách pod vedením předního odborníka, profesora Maurizia Falangy. Důraz byl kladen především na spolupráci mezi vyučujícím a studenty, kteří měli za úkol se věnovat samostudiu k prohloubení znalostí o fungování složitých fyzikálních procesů spojených s výše uvedenými tématy.

Volný čas naši studenti využili také k prohlídce tohoto starobylého města, při které nesměli opomenout navštívit muzeum věnované jednomu z nejvýznamnějších fyziků všech dob, Alberta Einsteina.