Studenti FÚ vycestovali do Říma

• Lucie Dospivová
  • 21.12.2023
V rámci zimního akademického roku 2023/2024 se vydala skupina studentů magisterského oboru FÚ na studijní stáž v Říme, konktrétně na observatoř INAF.

Cílem tohoto studijního výjezdu studentů, kteří studují studijní program Astrofyzika vysokých energií, byly vědecké přednášky profesora Luigiho Stelly a rovněž navázání potenciálních kontaktů pro budoucí vědecké spolupráce. Zaměření přednášek bylo shodné s názvem studijního programu.

V průběhu dvou týdnů měli naši studenti možnost odprezentovat své vlastní vědecké výsledky v anglickém jazyce, které byly čerpány z již hotových bakalářských prací či základy diplomových prací. Odměnou jim byla zpětná konstruktivní kritika od prof. Stelly, která zhodnotila jejich vědecké výsledky a také úroveň prezentace našich studentů.