Workshop "Disk, Tori, Spheres: Accretion onto Compact Objects" v Opavě

• Debora Lančová
  • 30.06.2023
Fyzikální ústav Slezské univerzity v Opavě hostil ve dnech od 22. do 27. června 2023 mezinárodní workshop s názvem "Disk, Tori, Spheres: Accretion onto Compact Objects". Tato prestižní akce představila vědecké práce předních odborníků zaměřených na akreční disky, obecnou relativitu a kompaktní objekty.

Workshop přilákal 14 zahraničních expertů, kteří svými příspěvky představili nejnovější výzkum a poznatky ve svých oblastech specializace. Diskuze a výměna názorů mezi přednášejícími i účastníky přispěly k intenzivnímu vědeckému dialogu.

Mezi posluchači workshopu se také nacházeli studenti a akademičtí pracovníci Slezské univerzity v Opavě, kteří měli možnost získat cenné znalosti a inspiraci od mezinárodně uznávaných odborníků. Tato interakce mezi zkušenými vědci a mladými talentovanými jedinci představuje významný přínos pro rozvoj a budoucnost vědeckého výzkumu na Fyzikálním ústavu v Opavě a možnost navázání nových kontaktů i spoluprací.

Workshop Disk, Tori, Spheres: Accretion onto Compact Objects představuje důležitou příležitost pro setkání a sdílení znalostí mezi předními odborníky na poli astrofyziky. Jsme potěšeni, že jsme mohli přivítat takové množství významných vědců a věříme, že tato událost přispěla k dalšímu posunu v oblasti akrece na kompaktních objektech.

Tento workshop na Slezské univerzitě v Opavě nejen posílil mezinárodní spolupráci a výměnu poznatků mezi vědci, ale také přinesl nové příležitosti pro popularizaci vědy a její inspiraci u budoucích generací. Spojení odbornosti s popularizací vědy je klíčové pro rozvoj moderního vědeckého výzkumu a inovací.

Nový obrázek

Workshop probíhal v prostorech Matematického ústavu v Opavě a UNI-SPACE LAB a byl financován z projektu „Rozvoj VaV kapacit Slezské univerzity v Opavě“, registrační číslo CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014696.

Autor článku: Debora Lančová