FÚ má nového doktora

• Lucie Dospivová
  • 25.04.2023
Dne 13. dubna 2023 proběhla úspěšná státní doktorská zkouška a obhajoba disertační práce Mgr. Radima Pánise, který se stal jubilejně prvním absolventem Fyzikálního ústavu v Opavě v rámci studijního doktorského studijního programu Teoretická fyzika a astrofyzika.

Nový absolvent se v rámci svého doktorského studia věnoval nejen své vědecké práci, ale rovněž aktivně působil na několika mezinárodních konferencích, participoval na studentských projektech (jeho studentský projekt na téma „Large scale investigation of variability in observatinal data with chaotic dynamics“ byl finančně podpořen Studentskou grantovou agenturou SU v Opavě), ale rovněž využil i možnosti rozšířit si své znalosti a zkušenosti v zahraničí. Několik měsíců působil jako vědecký pracovník – doktorand na Potsdam Institute for Climate Impact research v Postupimi v Německu.

Své nabyté znalosti a rovněž svou disertační práci s názvem „Chaotic motion in the field of compact objects“ obhájil před šestičlennou zkušební komisí, kterou tvořili vědečtí pracovníci Fyzikálního ústavu v Opavě (doc. Kovář, doc. Hledík, doc. Schee, doc. Slaný) a externí vědečtí pracovníci (prof. Karas z Astronomického ústavu AV ČR a doc. Ciprian z VŠB-TU Ostrava). Oponenty disertační práce byli doc. Schee a prof. Ahmedov (Ulugh Beg Astronomical Institute, Uzbkeistán). Všem členům komise a oponentům náleží poděkování za jejich čas a práci.

Novému doktorovi srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů jak v akademickém, tak i v osobním životě.