Inspirace Izraelem v TOP univerzitách a vědeckých ústavech

• Lenka Přečková
  • 18.01.2023
Milí přátelé vědy, nabízíme Vašim studentům a kolegům jedinečnou možnost nahlédnout do fungování izraelského vědeckého ekosystému se zaměřením na aplikovaný výzkum, komercializaci a transfer.

NF Neuron a NF IOCB Tech otevírají inspirativní studentské dvouměsíční pobyty na nejlepších izraelských univerzitách a vědeckých ústavech. Budeme rádi, když se ho zúčastní i Vaši nejlepší studenti.

Cílem programu je přenesení zahraničních poznatků do české vědy: vysokoškoláci budou v Izraeli pracovat na vlastním výzkumu a budou mít možnost navnímat, jak se přemýšlí o propojení vědy do byznysu.

Nový program je unikátní v tom, že studenti díky kontaktům a vazbám vytěží pro svojí práci maximum. Podrobné informace a přihlášku naleznete zde.

Podmínkou pro získání grantu je mimo jiné studium na české vysoké škole od 3. ročníku bakalářského programu po 1. ročník doktorandského studia bez ohledu na obor, doporučující dopis garanta české instituce, kladné vyjádření izraelského školitele (tzv. letter of intent), motivační dopis a návrh programu stáže.

Grant je otevřený od 11. ledna s uzavřením přihlášek 15. března, realizace stáží proběhne od května do září 2023.

Děkujeme Vám, že nám tuto zprávu pomůžete šířit mezi Vaše studenty a pedagogy. Pro další informace jsme Vám k dispozici.

S úctou,

Šárka Chocholová,