• 01.04.2021

Rozhodnutí děkana č. 4/2021 Odevzdávání tištěné verze kvalifikační práce

Bylo vydáno Rozhodnutí děkana č. 4/2021 týkající se odevzdávání tištěné verze kvalifikační práce.
  • Jana Bortlíková
  • 31.03.2021
  • Staženo dne 22.09.2021

On-line workshop k mobilitám Erasmus+ pro studenty ÚVSSP

Láká vás vyzkoušet si studium na vysoké škole v zahraničí nebo pracovat v zemích EU? Chcete si zdokonalit jazykové schopnosti, získat zkušenosti a poznat nové lidi? Uvažujete o výjezdu do zahraničí, ale nevíte, jaké jsou v aktuální situaci možnosti?
  • Jana Špaková
  • 29.03.2021

Aktuality pro studenty 2. ročníku prezenční formy ÚVSSP ve věci průběžné praxe

Vážení studenti. Pro realizaci průběžné Praxe III, je vyčleněn čas od 6.4 do 19.4.2021. V tomto období nebude realizovaná výuka. Vzhledem k nařízení vlády a současné epidemiologické situaci, je možno praxi realizovat pouze jako dobrovolnickou.
  • 16.03.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

On-line workshop "Slaďování profesního a rodinného života ve státní správě"

Dne 4. května 2021 se prostřednictvím MS Teams uskuteční workshop na téma: „Slaďování profesního a rodinného života ve státní správě“.
  • 10.03.2021

Změny a doplnění realizace SZZ pro AR 2020/2021

Změny a doplnění Rozhodnutí děkana č. 4/2020 reagují na aktuální vývoj epidemiologické situace, která komplikuje plnění studijních povinností absolventských ročníků.
  • 03.03.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Proběhne mezinárodní vědecká konference Územní samospráva jako forma veřejné moci

Ústav veřejné správy a sociální politiky připravuje na 13. května 2021 mezinárodní konferenci pod záštitou děkana Fakulty veřejných politik v Opavě prof. PhDr. Rudolfa Žáčka, Dr.
  • 01.03.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Absolventka naší fakulty sbírá s Lékaři bez hranic zkušenosti ve světě i v čase pandemie

Alžběta Truparová na Fakultě veřejných politik v Opavě absolvovala studijní program Veřejná správa a sociální politika. Studium v mnohém podpořilo její potřebu být aktivním členem společnosti a angažovat se ve veřejných záležitostech. Po absolutoriu si vyzkoušela více pracovních pozic, většinu z nich v zahraničí. Dnes využívá svého vzdělání pro práci v organizaci Lékaři bez hranic. Řídí tým spolupracovníků, v rámci kterého zajišťují zahraniční mise po stránce finanční, v otázce lidských zdrojů či administrativy. V říjnu 2019 se Alžběta vydala na misi do Súdánu a následně také do Mexika. V rozhovoru se dočtete nejen o tom, co taková práce obnáší, jaký je život v těchto zemích a zda se jedná o nebezpečné povolání, ale také to, jak vypadal na misích uplynulý rok pandemické krize.
  • Lucie Chmelařová
  • 16.02.2021
  • Staženo dne 19.04.2024

Fakulta vydává nový časopis Veřejná správa a sociální politika

Fakulta veřejných politik Slezské univerzity rozšiřuje od letošního roku spektrum vydávaných časopisů, nově bude i vydavatelem nového časopisu Veřejná správa a sociální politika.
  • 03.02.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Realizace druhého opravného termínu u opakovaně zapsaného předmětu

Metodický pokyn děkana č. 1/2021 stanovuje proces realizace druhého opravného termínu opakovaně zapsaného předmětu u studentů FVP SU.
  • 03.02.2021

Organizace státních závěrečných zkoušek

Směrnice děkana č. 1/2021 blíže specifikuje organizaci státních závěrečných zkoušek na Fakultě veřejných politik v Opavě.