• 07.10.2023
  • Staženo dne 20.10.2023

Tři nové mezinárodní projekty na FVP v rámci programu Erasmus+ KA2

Fakulta veřejných politik v Opavě (FVP) se nově podílí na realizaci 3 mezinárodních projektů podpořených Evropskou unií v rámci programu Erasmus+. Ve všech třech případech je SU v roli partnera. V prvních dvou níže uvedených projektech se jedná o kooperativní partnerství ve vysokoškolském vzdělávání a ve třetím projektu o partnerství malého rozsahu v oblasti mládeže.
  • 06.10.2023

Výstava v UniPointu představí 100 let planetárií

V univerzitním centru UniPoint v OC Breda & Weinstein se bude konat v úterý 10. října v 17 hodin vernisáž výstavy s názvem 100 let planetárií. Ta tady bude k vidění až do 10. listopadu.
  • 04.10.2023
  • Staženo dne 10.10.2023

Konference Média – Dějiny – Společnost posedmé

V pondělí 9. října jste zváni na doprovodné akce letošní konference Média - Dějiny - Společnost, které proběhnou v budově univerzity na Hauerově ulici. Program, který nabízí vernisáž výstavy i projekce dokumentárních filmů je přístupný zdarma.
  • 04.10.2023
  • Staženo dne 18.10.2023

Ve středu 18. října proběhne imatrikulace i slavnostní promoce

Studenty prvních ročníků čeká imatrikulace, úspěšné absolventy pak promoce. Na tu je nutné se předem registrovat a uhradit poplatek.
  • 03.10.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Za pracovní zkušeností do zahraničí s Erasmus+

Období letních prázdnin se rozhodly aktivně ke zvýšení svých profesních dovedností využít Pavlína Ella Ondrová a Aneta Zubaľová, studentky navazujícího magisterského studijního programu Veřejná správa a sociální politika, a absolvovaly dvouměsíční pracovní pobyt v zahraničí.
  • 03.10.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studenti prvních ročníků vyjeli na adaptační kurz

Na sedm desítek posluchačů prvních ročníků naší fakulty vyjelo v pondělí 2. října na třídenní adaptační kurz, který probíhá v Rekreačním středisku Zálesí v Budišově nad Budišovkou. Studenti tady mají jedinečnou příležitost dozvědět se nejen vše o fungování fakulty, ale také se vzájemně seznámit.
  • 02.10.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Rozšíření spolupráce s univerzitou v Římě

Rozšíření spolupráce v rámci Erasmus+ s University of Roma Tre, Department of Education Science pro obor sociální práce.
  • 27.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Moderní výzvy lidstva o významu Ústavního soudu

Dalším hostem přednáškového cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL) bude v pondělí 9. října v 11.15 hodin předseda Ústavního soudu JUDr. Josef Baxa. Ten bude hovořit na téma Role Ústavního soudu v ústavním systému České republiky.
  • 25.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Pomáháme se zdravotní osvětou i v sociálně vyloučených lokalitách

Ústav nelékařských zdravotnických studií (ÚNZS) naší fakulty se zapojil do velmi přínosné a prospěšné aktivity. Akademici i studenti ústavu od začátku září vyjíždí společně s pracovníky Zdravotního ústavu (ZÚ) se sídlem v Ostravě a kolegy z Lékařské fakulty Ostravské univerzity (LF OSU) s programem prevence zdraví do tří měst v Moravskoslezském kraji.
  • 24.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Fakulta pořádá další ročník konference Proměny rodiny

Ve čtvrtek 5. října proběhne na FVP konference Proměny rodiny. Hlavním tématem letošního ročníku bude diskuze týkající se otázek spojených s rodinou, která se ocitá v krizi, a to z různých důvodů.