Studenti prvních ročníků vyjeli na adaptační kurz

  • Lada Dobrovolná
  • 03.10.2023
Na sedm desítek posluchačů prvních ročníků naší fakulty vyjelo v pondělí 2. října na třídenní adaptační kurz, který probíhá v Rekreačním středisku Zálesí v Budišově nad Budišovkou. Studenti tady mají jedinečnou příležitost dozvědět se nejen vše o fungování fakulty, ale také se vzájemně seznámit.

Celý kurz vede proděkanka pro studijní a sociální záležitosti Marta Kolaříková, pod jejíž taktovkou vznikl i jeho program. V rámci něj jsou studentům postupně představeny aktivity jednotlivých ústavů, studijního oddělení či Poradenského a Kariérního centra. Seznámí se s vedením fakulty, získají také potřebné informace k zahraničním stážím, o kreditním i studijním informačním systému či o univerzitní knihovně.

Dozvědí se o činnosti Akademického senátu, svou prezentaci zde představí i studenti vyšších ročníků. Ti také spolupracovali na volnočasové části programu. Pro své mladší kolegy připravili řadu soutěží a zábavných aktivit tak, aby si z „adapťáku“ odvezli nejen nové informace a poznatky, ale také mnoho příjemných zážitků a nové přátelé.

Fotky z adaptačního kurzu najdete na facebooku fakulty.