• Fakulta veřejných politik v Opavě

Rodina, škola a přátelé na cestě ke společnému kvalitnímu vzdělávání

Dne 11. dubna 2019 proběhla na FVP mezinárodní odborná a věděcká konference.

Střední zdravotnická škola navštívila FVP

Dne 15. dubna 2019 navštívili žáci Střední zdravotnické školy v Opavě Fakultu veřejných politik v Opavě.
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Fakulta veřejných politik v Opavě má nové fakultní pracoviště

Slezská nemocnice se připojila k fakultním pracovištím.

Přednášky a workshopy v OC Breda

FVP pořádá v OC Breda zajímavé čtvrtky, v rámci kterých nabídne veřejnosti zajímavé přednášky a workshopy.
  • 13.04.2019

Kurz: Zdravotník zotavovacích akcí

Cílem kurzu je naučit absolventy osvojit si základní teoretické znalosti a praktické dovednosti v akutních stavech a vybraných onemocněních.
  • Viktorie Kovářová
  • 12.04.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zástupci fakulty přednášejí na středních školách

Dne 11. dubna 2019 navštívili Mgr. Kamil Janiš, Ph.D. a doc. PaedDr. Kamil Janiš, CSc. Střední zdravotnickou školu v Karviné.
  • 10.04.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Mediační a probační služba v praxi

Dne 9. dubna 2019 se uskutečnila na Ústavu veřejné správy a regionální politiky přednáška na téma Mediační a probační služba v praxi. Tématem provázel Mgr. Petr Tesař, vedoucí pobočky Probační a mediační služby v Opavě. Ve svém vystoupení seznámil studenty s obsahem činnosti Probační a mediační služby v Opavě a objasnil pojmy, které se vážou k dané problematice.
  • Martin Kůs
  • 08.04.2019

Univerzitní studenti rozšířili seznam registru dobrovolných dárců kostní dřeně o 35 jmen

35. Třicet pět nových jmen zapsaných do Českého národního registru dárců kostní dřeně. A všechna mají jedno společné – jsou to jména studentů Slezské univerzity v Opavě.
  • Martin Kůs
  • 05.04.2019

„Chci podporovat mladé talentované romské děti," říká studentka Slezské univerzity Kristýna Turková

Ač studujete obor týkající se fyziky, filologie či sociologie, není v žádném případě podmínkou, že se mu budete věnovat i ve svém volném čase. Dvaadvacetiletá posluchačka Fakulty veřejných politik v Opavě Kristýna Turková stihá nejen studium, ale vedle toho také tanec, focení nebo organizace akcí pro romské občany s Hnutím romských studentů. A to je jen slabý výčet toho, co Kristýna dělá.
  • Viktorie Kovářová
  • 05.04.2019

Unie studentů připravuje Týden dobré vůle. Pomáhat bude již popáté

Již pátý ročník Týdne dobré vůle připravila v polovině měsíce dubna Studentská unie Slezské univerzity v Opavě nejenom pro studenty univerzity. Ten se skládá z potravinové sbírky, darování krve, náboru do registru dárců kostní dřeně a nově také ze sběru víček pro sedmiletého Matyáška.