• 26.02.2021

Provoz očkovacího centra v budově Fakulty veřejných politik v Opavě

Provoz očkovacího centra Slezské nemocnice v Opavě v budově fakulty je v plném proudu. Bezbariérový vstup se nachází ze dvora (vstup označen z ulice Mírova) a parkování pro klienty očkovacího centra bylo vyhrazeno podél celé budovy fakulty na Bezručově náměstí 14.
  • 24.02.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Nová pravidla pro pohyb v budově fakulty

V souvislosti s celostátními opatřeními v rámci koronavirové krize jsou upraveny i podmínky pro pohyb v budově Fakulty veřejných politik.
  • 23.02.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Rozhovor s proděkankou pro studijní a sociální záležitosti o uplatnitelnosti našich studentů

Fakulta veřejných politik nabízí studium v sedmi prakticky zaměřených studijních programech. Jejich absolventi vykazují vysokou míru zaměstnatelnosti a uplatnění. O tom, kde nachází absolventi fakulty budoucí zaměstnání, jak probíhá přijímací řízení i o řadě dalších detailů a zajímavostí o studiu vyšel rozhovor s proděkankou pro studijní a sociální záležitosti Mgr. Martou Kolaříkovou, Ph.D.
  • Radim Šlezingr
  • 19.02.2021

Suchej únor: kdy máme problém s alkoholem?

Soutěž SUchej únor: SUšte s rektorem trvá už téměř tři týdny a 52 účastníků, kteří se z řad studentů a zaměstnanců SU do ní přihlásilo, čeká „cílová rovinka“ v podobě posledního únorového týdne bez alkoholu. Pojďme se při té příležitosti nad konzumací lihovin hlouběji zamyslet. Co vede naši společnost k nadměrné konzumaci alkoholu? Kdy už můžeme hovořit o tom, že s ním máme problém? A kdy už můžeme mluvit o závislosti na něm? Na tyto a další otázky odpovídala vedoucí Ústavu pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě doc. PhDr. Jitka Skopalová, Ph.D.
  • 17.02.2021

Únorová Alma mater právě vyšla

Pravidelná rubrika informující v Regionu Opavsko o dění a novinkách na Fakultě veřejných politik a Filozoficko-přírodovědecké fakultě vyšla v úterý 16. února.
  • Jana Špaková
  • 17.02.2021

Pozvánka na zahajovací workshop

Dne 25.02.2021 se uskuteční mezinárodní zahajovací workshop řešitelů projektu. Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace proběhne toto setkání online.
  • 16.02.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Fakulta vydává nový časopis Veřejná správa a sociální politika

Fakulta veřejných politik Slezské univerzity rozšiřuje od letošního roku spektrum vydávaných časopisů, nově bude i vydavatelem nového časopisu Veřejná správa a sociální politika.
  • 15.02.2021

Hostem dalšího on-line dílu Moderních výzev lidstva bude Anna Hogenová

Hostem dalšího dílu cyklu Moderní výzvy lidstva, který proběhne 23. února od 12:30, bude filozofka a fenomenoložka Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc. Přednášku organizuje Mendelovo gymnázium Opava spolu s Fakultou veřejných politik v Opavě a proběhne i navzdory komplikované epidemiologické situaci, a to opět bezpečnou formou on-line streamu.
  • 10.02.2021

Záslužnou práci našich studentů ocenila také Slezská nemocnice v Opavě

Studenti Fakulty veřejných politik již dlouhé měsíce pomáhají v první linii při boji s pandemií covid-19. Velmi pěkné poděkování našim studentům přišlo od Mgr. Hany Hozové, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Slezské nemocnice v Opavě.
  • 05.02.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Akademický senát FVP děkuje studentům za pomoc při pandemii

Více než 200 studentů Fakulty veřejných politik pomáhalo a stále pomáhá ve zdravotnictví, sociálních službách i veřejné správě zvládnout aktuální složitou situaci související s pandemií covidu-19. Za to jim patří velký obdiv a poděkování.