Výstava v UniPointu představí 100 let planetárií

• Lada Dobrovolná
  • 06.10.2023
V univerzitním centru UniPoint v OC Breda & Weinstein se bude konat v úterý 10. října v 17 hodin vernisáž výstavy s názvem 100 let planetárií. Ta tady bude k vidění až do 10. listopadu.

Návštěvníci se mohou těšit na více než dvě desítky velkoformátových panelů, které představí vývoj projekčních planetárií od jejich vzniku v říjnu roku 1923 až po současnost.  Expozice připomene také sférickou projekci Unisféru, která nabízí své pořady opavské veřejnosti v budově Fyzikálního ústavu v Opavě od roku 2019. Právě tento ústav společně s Filozoficko-přírodovědeckou fakultou (FPF) a FVP Slezské univerzity výstavu pořádá. Původní návrhy panelů a texty vytvořili Guilherme Frederico Marranghello, Volkmar Schorcht a Thorsten Ratzka, český překlad a lokalizaci připravil Tomáš Gráf z FPF.

Výstava bude veřejnosti přístupná zdarma v termínu od 10. října do 10. listopadu každý den v provozní době OC Breda.