• 23.02.2022

Konference Střípky z pediatricko-porodnického ošetřovatelství

Dne 4. března 2022 se uskuteční 9:00 do 14:00 konference na téma Střípky z pediatricko-porodnického ošetřovatelství.
  • 09.02.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Edukace zaměřená na zvýšení povědomí rodičů o bezpečné farmakoterapii u dětí

Cílem projektu Edukace zaměřená na zvýšení povědomí rodičů o bezpečné farmakoterapii u dětí bylo zjistit informovanost rodičů o bezpečné farmakoterapii u dětí. Na základě zjištěných dat provést modernizaci edukační nabídky pro rodiče a tím zvýšit povědomí o zásadách bezpečného užívání léků u dětí.
  • 09.02.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Projekt ,,Edukace mladých dívek s mentálním postižením v oblasti sexuálního zdraví a gynekologické prevence" byl realizován v roce 2021 v Moravskoslezském kraji v rámci národního dotačního programu ,,Vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením“. Hlavním cílem bylo prohloubení znalostí u dívek s mentálním handicapem v oblasti sexuálního zdraví a gynekologické prevence.
  • 16.11.2021

ZRUŠENO: Den prevence 2. prosince

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci bude akce Den prevence v OC Breda & Weinstein 2. 12. zrušena. Veřejností oblíbenou událost opět zopakujeme v červnu 2022, kdy věříme v příznivější okolnosti. Přejeme vám pevné zdraví a těšíme se na setkání v příštím roce.
  • 07.10.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Doplňující formy výuky oboru Dentální hygiena: Odborný seminář a workshop k bělení zubů

Sedmý říjnový den zahájili studenti oboru Dentální hygiena odborným seminářem spojeným s workshopem na téma „Bělení zubů aneb co možná nevíte.“ Přednášející Ing. Jana Smilková (produktová manažerka Ultradent/Hu-Fa Dental) v rámci výuky předmětu Orální zdraví provedla studenty poutavou formou problematikou diskolorace zubů. Toto téma je v současné době velmi aktuální a žádané, nejen z estetického hlediska. Odstín zubů není konstantní, v průběhu života se mění, a tím vzniká i individuální potřeba redukovat či eliminovat barevné odlišnosti skloviny.
  • 05.10.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Konference na téma ošetřovatelství a porodní asistence proběhla s velkým úspěchem

Po dlouhé době pandemie jsme měli možnost na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě uskutečnit prezenční formu konference zaměřené na ošetřovatelství a porodní asistenci. Akce probíhala v aulách budovy fakulty a jejím organizátorem byl Ústav nelékařských zdravotnických studií.
  • 17.09.2021

Slezský den sester proběhne na fakultě 19. října

Na Fakultě veřejných politik v Opavě proběhne v pořadí 23. Slezský den sester, tedy odborný kongres konaný pod záštitou Slezské nemocnice v Opavě, Moravskoslezského kraje a Ústavu nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.
  • 09.09.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Informace o novém studijním programu Pediatrické ošetřovatelství

Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství udělila 27. srpna 2021 akreditaci bakalářskému profesně zaměřenému studijnímu programu Pediatrické ošetřovatelství! Tento tříletý studijní program bude nově možno na Fakultě veřejných politik v Opavě studovat v prezenční i kombinované formě studia.
  • 02.09.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

V srpnu proběhla první letní škola všeobecných sester

Ve dnech 24. až 26. srpna 2021 se uskutečnila první letní škola na Ústavu nelékařských zdravotnických studií určená studentům studijního programu Všeobecná sestra. Během tří dnů se měli studenti možnost seznámit s novinkami ve zdravotnické péči. Na jednotlivých workshopech se podíleli odborníci z praxe, a to ze Slezské nemocnice v Opavě a Fakultní nemocnice v Ostravě.
  • 02.09.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Naši odborníci na akci TěhuDay už 15. 9.

Ve středu 15. 9. se uskuteční akce TěhuDay v OC Breda & Weinstein. Bohatý celodenní program potrvá v čase od 10:00 do 18:00 a jeho součástí budou také vstupy našich odborníků.