• 04.10.2023
  • Staženo dne 10.10.2023

Konference Média – Dějiny – Společnost posedmé

V pondělí 9. října jste zváni na doprovodné akce letošní konference Média - Dějiny - Společnost, které proběhnou v budově univerzity na Hauerově ulici. Program, který nabízí vernisáž výstavy i projekce dokumentárních filmů je přístupný zdarma.
  • 04.10.2023
  • Staženo dne 18.10.2023

Ve středu 18. října proběhne imatrikulace i slavnostní promoce

Studenty prvních ročníků čeká imatrikulace, úspěšné absolventy pak promoce. Na tu je nutné se předem registrovat a uhradit poplatek.
  • 03.10.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Za pracovní zkušeností do zahraničí s Erasmus+

Období letních prázdnin se rozhodly aktivně ke zvýšení svých profesních dovedností využít Pavlína Ella Ondrová a Aneta Zubaľová, studentky navazujícího magisterského studijního programu Veřejná správa a sociální politika, a absolvovaly dvouměsíční pracovní pobyt v zahraničí.
  • 03.10.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studenti prvních ročníků vyjeli na adaptační kurz

Na sedm desítek posluchačů prvních ročníků naší fakulty vyjelo v pondělí 2. října na třídenní adaptační kurz, který probíhá v Rekreačním středisku Zálesí v Budišově nad Budišovkou. Studenti tady mají jedinečnou příležitost dozvědět se nejen vše o fungování fakulty, ale také se vzájemně seznámit.
  • 02.10.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Rozšíření spolupráce s univerzitou v Římě

Rozšíření spolupráce v rámci Erasmus+ s University of Roma Tre, Department of Education Science pro obor sociální práce.
  • 27.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Moderní výzvy lidstva o významu Ústavního soudu

Dalším hostem přednáškového cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL) bude v pondělí 9. října v 11.15 hodin předseda Ústavního soudu JUDr. Josef Baxa. Ten bude hovořit na téma Role Ústavního soudu v ústavním systému České republiky.
  • 25.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Pomáháme se zdravotní osvětou i v sociálně vyloučených lokalitách

Ústav nelékařských zdravotnických studií (ÚNZS) naší fakulty se zapojil do velmi přínosné a prospěšné aktivity. Akademici i studenti ústavu od začátku září vyjíždí společně s pracovníky Zdravotního ústavu (ZÚ) se sídlem v Ostravě a kolegy z Lékařské fakulty Ostravské univerzity (LF OSU) s programem prevence zdraví do tří měst v Moravskoslezském kraji.
  • 24.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Fakulta pořádá další ročník konference Proměny rodiny

Ve čtvrtek 5. října proběhne na FVP konference Proměny rodiny. Hlavním tématem letošního ročníku bude diskuze týkající se otázek spojených s rodinou, která se ocitá v krizi, a to z různých důvodů.
  • 21.09.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zástupci vedení fakulty navštívili partnerskou univerzitu v Itálii

Ve dnech 18.-22. 9. proběhla reprezentativní návštěva děkana FVP, prof. PhDr. Rudolfa Žáčka, Dr., a tajemníka fakulty, Ing. Josefa Víchy na Università degli Studi di Roma Tre, se kterou naše fakulta dlouhodobě spolupracuje v rámci programu Erasmus+.
  • 20.09.2023
  • Staženo dne 08.10.2023

Noc vědců (nejen) na Fakultě veřejných politik

Letošní ročník Noci vědců, který se koná 6. října, nese podtitul Tajemství. Program je připraven na řadě míst Slezské univerzity včetně Fakulty veřejných politik.