"MUZI*KON aneb Kde muzikoterapie pomáhá"

  • Barbora Hozová
  • 30.11.2023
"MUZI*KON aneb Kde muzikoterapie pomáhá" mezinárodní odborná konference se konala k Evropskému dni muzikoterapie v Ostravě dne 13. listopadu.
Autor: PaedDr. Mgr. Irena Johanka Savková, MBA

Tento ročník opět přinesl inspirativní setkání odborníků v oboru muzikoterapie. Konference se konala v prostorách krajského úřadu pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Bc. Jiřího Navrátila, MBA a ve spolupráci s Ústavem speciální pedagogiky FVP SU v Opavě.

Účastníci měli možnost vyslechnout si přednášky a sdílení poznatků od řady odborníků. Mezi přednášejícími byli PaedDr. Mgr. Irena Johanka Savková, MBA, Mgr. Dita Mohelská, Mgr. Johanka Joanna Filas, Ondřej Smeykal, Bc. Daniela Jeníčková, Magda Blahová a Mgr. Ilona Bolzonella. Tito odborníci představili své poznatky a zkušenosti v oblasti muzikoterapie, zanechávajíce u posluchačů cenné dojmy a nové perspektivy.
MUZI*KON má za cíl propojit muzikoterapeuty z celé České republiky a případně i ze zahraničí. Nejenže se na konferenci diskutovala odborná témata, v rámci poobědové relaxace s Ondřejem Smeykalem se účastníci nechali unášet kouzelnými zvuky nástroje didgeridoo, ale byl zde také prostor navázání kontaktů s lidmi, kteří sdílejí lásku k muzikoterapii.

Letošní ročník byl stejně jako ten loňský velmi úspěšný a příští rok se můžeme opět těšit na další skvělou událost, která přinesla inspiraci, nové poznatky a možnost sdílet zkušenosti. Konference MUZI*KON je příležitostí pro všechny zájemce o muzikoterapii, kteří chtějí přispět k rozvoji tohoto oboru a pomoci mnoha lidem.
Pro příznivce muzikoterapie máme skvělou zprávu. Z předešlého i letošního ročníku konference se můžeme těšit na sborník, kde nalezneme nejen příspěvky přednášejících, ale ucelené informace o celé akci. 
Těšíme se na příští setkání na konferenci MUZI*KON a na další objevování oblastí muzikoterapie, která má potenciál měnit životy lidí.