Mezinárodní vědecká konference v Poznani

• Zlatuše Krpcová
  • 23.04.2019
Univerzita Adama Mickiewicza v Poznani

Ve dnech 28. 3. a 29. 3. 2019 se na půdě Univerzity Adama Mickiewicza v Poznani konala  mezinárodní vědecká konference s názvem Evidence-Based Practive jako kierunek rozvoju pedagogiki resocjalizacyjnej. Resocializační pedagogika, která v českém pedagogickém prostředí teprve hledá svoji cestu, je v Polsku velmi významnou pedagogickou disciplínou a zejména poznaňská univerzita hraje v tomto směru prim. Členem Vědeckého výboru této konference byl i prof. PhDr. Pavel Mühlpachr, Ph.D. z Výzkumného centra pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě, který v plénu přednesl referát s názvem "Pedagogika resocjalizacyjna jako konieczność spoleczna – sytuacja w Republice Czeskiej". Setkání resocializačních pedagogů na této konferenci posunulo hranice oboru k novým poznatkům, které by mohly znamenat reálně vyšší efektivitu působení resocializační pedagogiky, než tomu bylo doposud.

prof. PhDr Pavel Mühlpachr, Ph.D.