WORKSHOP I: Evaluace přípravy a procesu realizace programů primární prevence

• Barbora Hozová
  • 22.11.2022
Cílem workshopů organizovaných v rámci projektu „Vybrané aspekty přístupů škol k primární prevenci a wellbeingu (PRCH-IP_0035/2022, č. j.: MSMT-9369/2022-2) je hledání cest k řešení specifických problémů souvisejících s rizikovým chováním žáků.

12.10.2022 byl v rámci projektu realizován v ZŠ Junácká, Ostrava-Stará Bělá workshop pod vedením lektorky doc. Mgr. Evy Zezulkové, Ph.D. Workshopu se zúčastnili zástupci šesti participujících základních škol. V úvodu byli účastníci seznámeni s výsledky realizovaného projektu „Praktický model primární prevence rizikového chování ve školách PRCH-IP-organizace_0040/2021“, na jehož realizaci se podíleli v loňském kalendářním roce. Následovaly informace o průběhu plnění aktuálně řešeného projektu a výsledcích pilotního ověření obsahu připraveného dotazníku. V závěrečné části workshopu obdrželi pedagogové pokyny k obsahu analýzy realizovaných programů primární prevence na vlastních školách. Ředitelka školy Mgr. Jana Poledníková nabídla přítomným prohlídku školy, které se všichni se zájmem zúčastnili. Setkání proběhlo v přátelské atmosféře, k roli hostitele pro následující workshop se nabídla ředitelka ZŠ E. Beneše 2 v Opavě, Mgr. Simona Horáková.

doc. Mgr. Eva Zezulková, Ph. D.
hlavní řešitelka projektu

Vybrané aspekty přístupů škol k primární prevenci a wellbeingu
PRCH-IP_0035/2022, č. j.: MSMT-9369/2022-2