Nabídka pracovní stáže v Německu

• Monika Vavrušková
  • 08.02.2024
Nabízíme pracovní stáže v rámci programu Erasmus+ v Německu pro rok 2024/2025 pro studenty pedagogických, zdravotnických a sociálních oborů.

Společenské a kulturní CZENTRUM, které provozuje Českou školu bez hranicRhein-Main a Slovenskou školu Rhen-Main v německém Frankfurtu nad Mohanem, hledá studenty na pozici stážistů v  rámci programu Erasmus+. Obecné informace o praktických stážích Erasmus+ najdete zde

Stáž je vhodná pro studenty pedagogických, zdravotnických a sociálních oborů. Je zaměřena na výuku dětí ve věku 18 měsíců až 15 let český jazyk a české reálie. Nabízí náhled do chodu školy tohoto typu, zázemí mezinárodního projektu Česká škola bez hranic a také spolupodílení se na tvorbě mezinárodního online projektu Průvodce vícejazyčnou výchovou. Vhodná doba pobytu je pololetí nebo celý školní rok (nástup srpen/září), případně i déle. Rozsah práce je 35 hodin týdně, přijímající instituce nabízí  možný finanční příspěvek na ubytování a jízdné. Znalost německého jazyka není nutná - komunikace probíhá v českém jazyce.

Zájemci se mohou obracet na  Mgr. Janu Bortlíkovou.