Naši dobrovolníci se starají o děti pracovníků v první linii

• Viktorie Kovářová
  • 30.10.2020
Do boje s koronavirovou krizí se zapojují studenti napříč celou naší fakultou! Jejich počty se každým dnem navyšují a týkají se kromě zdravotnictví a ošetřovatelství také sociální práce a veřejné správy.
Kromě zhruba 120 budoucích všeobecných sester pomáhají aktuálně potřebným desítky dalších dobrovolníků například v oblasti sociální práce.
Viktor Balažíků, hlavní aktér včerejší reportáže České televize v Událostech v regionech, je studentem Sociální patologie a prevence na Fakultě veřejných politik v Opavě. Pečuje o děti zdravotníků a dalších osob v první linii na ZŠ E. Beneše v Opavě.
Jak vypadá takový provoz školy, jak jej zvládají studenti i samotné děti, se dozvíte v reportáži v odkazu níže od času 11:50.
Děkujeme a držíme pěsti!