Workshop první pomoci pro předškolní děti

• Martina Vaculíková
  • 21.02.2019
V Mateřské škole Sokolovská v Ostravě - Porubě proběhl workshop první pomoci pro předškolní děti.

Dne 15. února 2019 proběhl v Mateřské škole Sokolovská v Ostravě - Porubě workshop první pomoci pro předškolní děti. Celý workshop byl realizován v rámci Edukačního centra pod vedením Mgr. Lucie Mráčkové z Ústavu ošetřovatelství. Děti se dozvěděly, jak reagovat při poskytování první pomoci, naučily se důležitá telefonní čísla a základy kardiopulmonální resuscitace. K nácviku si přinesly vlastní plyšová zvířátka, na kterých poté získané dovednosti demonstrovaly. K workshopu byly využity i resuscitační modely z Ústavu ošetřovatelství. Ředitelka mateřské školky Zlatuše Peterková projevila zájem o realizaci dalších workshopů.

Nový obrázek