Exkurze studentů ÚVSRP na katastrální úřad

• Martina Vaculíková
  • 04.12.2018
Výuka u nás neprobíhá pouze v lavicích a tak měli možnost studenti Veřejné správy a sociální politiky navštívit katastrální úřad v Opavě.
Ve středu 28. listopadu 2018 navštívili studenti 2. ročníku navazujícího magisterského studia Veřejná správa a sociální politika Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj, Katastrální pracoviště Opava. Celá exkurze proběhla pod vedením pana ředitele Ing. Karla Gregora a paní JUDr. Marie Sciskalové, Ph.D. Studenti si měli možnost prohlédnout útroby katastru, seznámit se s pozemkovou knihou a nahlédnout do ní.

Celá tato prohlídka byla součástí výuky předmětu Katastr nemovitostí, jehož cílem je poskytnout studentům znalosti a dovednosti k jedné z oblastí správy věcí veřejných. Tématem jsou rovněž i informace o struktuře institucí oprávněných rozhodovat a poskytovat služby veřejnosti.