V UniPointu se představuje Jan Amos Komenský svými citáty

• Lada Dobrovolná
  • 28.03.2024
Až do 28. dubna se můžete v univerzitním centru v OC Breda seznámit s ilustracemi doprovázenými myšlenkami Učitele národů, zakladatele moderní pedagogiky Jana Amose Komenského.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Panelová expozice je součástí projektu Komenský 2020, jejímž garantem je významný komeniolog, profesor Jan Hábl. O zveřejnění výstavy v Opavě se postarali studenti Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF) Slezské univerzity Petr Straka a Aneta Střížová. Ti u příležitosti vernisáže povedou také přednášku o osobnosti Komenského, jeho díle a významu pro společnost.

„Komenský se sice narodil již před 432 lety, byl to ale vizionář, který svými myšlenkami předběhl dobu. Hlásal nutnost vzdělávání a jeho celoživotní náplní bylo ukazovat směr, jak vzdělávat efektivně. Tím nejlepším způsobem podle něj byla vizuální zkušenost. Proto si myslíme, že připomenout si jeho osobnost právě výstavou citátů s ilustracemi je skvělá cesta,“ shodují se oba studenti, kteří ve spolupráci s Ústavem bohemistiky a knihovnictví FPF a Fakultou veřejných politik.

Vstup na výstavu je zdarma, přístupná je denně v provozní době OC Breda.