Kulaté stoly posouvají praxe studentů Speciální pedagogiky

• Lucie Nožková
  • 07.02.2024
Ústav speciální pedagogiky dnes uspořádal další z kulatých stolů. Na půdě fakulty se sešli akademici ústavu se zástupci základních škol nejen z Opavy ale i Ostravy, Hlučína či Bruntálu. Tématem diskuse byl rozvoj kompetencí studentů v oblasti diagnostiky speciálních potřeb žáků.

Na programu jednání bylo také zpětné hodnocení loňských odborných praxí posluchačů bakalářského programu Speciální pedagogika na jednotlivých základních školách. Poté se upřesňovaly požadavky pro praxe budoucí, a to jak u bakalářského, tak i u nově otevřeného magisterského studijního programu. Cílem je, aby byly praxe  efektivní a co nejvíce přínosné pro obě strany.

Hovořilo se i o možnostech spolupráce při doučování žáků či při volnočasových aktivitách. Závěr pak patřil diskusi k nejrůznějším otázkám souvisejícím se speciálními vzdělávacími potřebami žáků. Řešilo se například náročné chování dětí ve školách, intervence a spolupráce s poradenskými zařízeními, důležitost komunikace s rodiči a další témata.

Nový obrázek