Nákupem andělek na naší fakultě pomůžete dobré věci

• Lada Dobrovolná
  • 28.11.2023
Už potřetí se budou před Vánocemi na Fakultě veřejných politik (FVP) prodávat andělky. Koupit si je můžete od Mikuláše do vyprodání, nejdéle do pátku 8. prosince ve foyer budovy FVP. Výtěžek poputuje do dětského domova Velké Heraltice.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná
Počátkem listopadu vyzvali studenti 1. ročníku magisterského programu Veřejná správa a sociální politika své spolužáky i zaměstnance celé Slezské univerzity, aby se společně zapojili do dobročinné akce. V rámci andělské dílny pak vyrobili několik desítek andělek, jejichž prodej poslouží bohulibému účelu. Ruce k dílu přiložily i děti z dětského domova Velké Heraltice, právě tam totiž výtěžek z prodeje poputuje. Nápomocny jim byly i zástupkyně ředitele Dětského domova Lucie Škarpová a pedagožka Ústavu veřejné správy a sociální politiky FVP Lucie Kamrádová, pod jejíž taktovkou celá akce proběhla.

„Andělská dílna se na naší fakultě pomalu stává tradicí, andělky jsme vyráběli už v předešlých dvou letech. Každý rok se jejich podoba mění. Vloni se například vyráběly z macramu a prodali jsme jich celkem 250, prodejem se podařilo přispět dětskému domovu 25 tisíc korun, což nás nesmírně těší. První ročník, kdy se andělky vyráběly ze starých knih, byl ještě úspěšnější a celkem se vybralo přes 30 tisíc,“ říká s úsměvem Lucie Kamrádová.

Po andělkách se v loňském roce doslova zaprášilo, prodány byly již druhý den. Zájemci by tedy neměli s jejich nákupem otálet. Za symbolických 99 Kč či 199 Kč podle velikosti figurky je budou studenti od 5. do 8. prosince denně od 9 do 13 hodin prodávat hned za vstupem do budovy FVP na Bezručově náměstí 14. V případě, že budou vyprodány, informaci zveřejníme na našem webu.