Den prevence v UniPointu pobaví i poučí děti i dospělé

  • Lada Dobrovolná
  • 29.11.2023
Také letos na podzim bude univerzitní centrum UniPoint v OC Breda hostit Den prevence, který pro širokou veřejnost 2x ročně připravuje Fakulta veřejných politik (FVP). Akce oblíbená u dospělých i dětí má za úkol zvýšit povědomí o důležitosti prevence, jejíž podceňování může mít bohužel mnohdy nedozírné následky. A to nejen, co se týká zdraví, ale i v dalších oblastech života.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Ve čtvrtek 30. listopadu od 9 do 17 hodin bude v prostoru UniPointu rozmístěno několik stanovišť, na kterých se zájemci interaktivní a zábavnou formou seznámí s problematikou prevence. Připraveny jsou ukázky resuscitace, instruktáž dentální hygieny, informace k prevenci očních vad či HIV a AIDS.  Studenti tady pod vedením pedagogů představí také aktivity zaměřené na rozvoj smyslové percepce, které pomáhají ke školní úspěšnosti dětí, tvořivé aktivity k potlačení stresu, seniorům nabídnou pomoc v práci s mobilem a on-line aplikacemi. Chybět nebude ani měření kapacity plic, krevního tlaku a cukru. Testování na HIV, syfilis či žloutenku typu C zajistí Zdravotní ústavu se sídlem v Ostravě. Pod heslem Kdo si hraje nezlobí jsou připraveny i hry, které pobaví a poučí návštěvníky všech věkových kategorií, od těch nejmenších po ty nejstarší. 

Program Dne prevence připravuje Ústav nelékařských zdravotnických studií, Ústav speciální pedagogiky a Ústav pedagogických a psychologických věd FVP za podpory města Opavy.