Přednášky přiblíží, jak správně pečovat o zuby a dásně

  • Lada Dobrovolná
  • 20.10.2023
Víte, jak správně pečovat o své zuby a dásně? Chcete nahlédnout do odborné učebny, kde se vzdělávají studenti programu Dentální hygiena na naší fakultě? Pak si v úterý 31.10. nenechte ujít program připravený pedagogy a studenty Ústavu nelékařských zdravotnických studií.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Říjen je každoročně spojován s péčí o zuby a ústní dutinu, je totiž měsícem dentální hygieny. V České republice, na rozdíl například od USA, sice není tento svátek příliš zakořeněn, nicméně i u nás během října řada ordinací věnuje zvýšenou pozornost preventivním akcím s touto problematikou. Přednášky z oblasti dentální hygieny si u této příležitosti připravil i Ústav nelékařských zdravotnických studií (ÚNZS) Fakulty veřejných politik (FVP) Slezské univerzity.

„Rádi bychom veřejnosti předali užitečná doporučení a tipy, jak správně pečovat o své zuby a dásně, a to v dětském i dospělém věku. Zároveň chceme návštěvníkům akce více přiblížit profesi dentálních hygienistek a hygienistů. Měsíc říjen totiž mimo jiné nabízí i příležitost k ocenění práce těchto specialistů, kteří hrají klíčovou roli v oblasti prevence a zlepšování ústního zdraví,“ vysvětluje asistentka ÚNZS Ing. Iveta Bryjová.

Přednášky se budou konat v úterý 31. října od 16 do 17. 30 hodin na Fakultě veřejných politik na Bezručově náměstí 14. První část programu proběhne v aule, poté se účastníci přemístí na exkurzi do odborné učebny dentální hygieny. „Říjen chceme symbolicky zakončit touto akcí, která by měla veřejnost inspirovat k pravidelné a správné hygienické péče o zuby a dásně. A to samozřejmě nejen v tomto měsíci, ale po celý rok,“ dodává doc. PhDr. Yvetta Vrublová, Ph.D., vedoucí ÚNZS.   

Akci organizují pedagogové ÚNZS a posluchači studijního programu Dentální hygiena, kteří program přednášek zpestří i soutěžemi či vědomostní kvízy. 
Zváni jsou všichni, kterým není péče o ústní dutinu lhostejná a chtějí se dozvědět něco nového.