Zámek Dolní Životice se stal dalším fakultním pracovištěm

  • Lucie Nožková
  • 15.08.2023
Děkan Fakulty veřejných politik (FVP) prof. PhDr. Rudolf Žáček, Dr. a ředitel příspěvkové organizace Zámek Dolní Životice Ing. Aleš Šupina dnes stvrdili svými podpisy smlouvu o spolupráci mezi těmito subjekty.

Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Partnerství FVP s jedním z pracovišť Životického zámku, a to Dětským centrem Čtyřlístek, se přitom systematicky rozvíjí už více než 10 let. Čtyřlístek byl totiž v minulosti samostatnou organizací a byl druhým fakultním pracovištěm, s nimž FVP uzavřela smlouvu o spolupráci. Již v roce 2007 začal například s Ústavem pedagogických a psychologických věd FVP participovat na pořádaných Konferencích o problematice rodiny (viz. Konference o problematice rodiny). Po transformaci krajských pracovišť bylo ale třeba upravit dříve platné smluvní vztahy a také otevřít prostor pro partnerství i s dalšími subjekty, které pod Zámek Dolní Životice spadají.

„Spolupráce s touto organizací je velmi přínosná pro obě strany. Naši studenti tady mohou během náslechů a praxí získat to, co budou v pracovním životě opravdu hodně potřebovat, tedy zkušenosti. Oni naopak v rámci svých možností pomáhají sociálním pracovníkům v práci s klienty, věnují se jim a praktickými úkoly získávají nové dovednosti. Pro klienty vyrábějí také specializované pomůcky k rozvoji jednotlivých smyslů, zraku, sluchu či třeba jemné motoriky,“ pochválila již probíhající spolupráci při podpisu smlouvy, kterého se zúčastnili i další hosté z obou institucí, proděkanka pro studijní a sociální záležitosti Mgr. Marta Kolaříková, Ph.D.

Podpisem smlouvy se Zámek Dolní Životice zařadil k desítce dalších fakultních pracovišť FVP, mezi nimiž je například Charita Opava, Slezská či Psychiatrická nemocnice v Opavě, několik středních škol a další (seznam všech fakultních pracovišť najdete zde). Také spolupráce s nimi si fakulta velmi cení a věří, že bude i nadále pokračovat ke spokojenosti všech stran.