Den prevence v UniPointu poučí a pobaví malé i velké

• Lucie Nožková
  • 09.06.2023
Univerzitní centrum UniPoint v obchodním centru Breda & Weinstein ožije v pondělí 26. června oblíbenou akcí Den prevence, kterou pro veřejnost již tradičně 2x ročně pořádá Fakulta veřejných politik v Opavě.

Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Prevence má své nezastupitelní místo v celé řadě oblastí života, u zdraví to pak platí dvojnásob. Přesto na ni mnozí zapomínají a pak se kvůli jejímu zanedbání bohužel často potýkají s již těžko odstranitelnými následky. Akce Den prevence se proto snaží s problematikou seznámit zábavnou formou, která zaujme děti i dospělé. Pod taktovkou Fakulty veřejných politik (FVP) proběhne v pondělí 26. června od 10 do 17 hodin v UniPointu v OC Breda.

Na několika stanovištích tady budou připraveny aktivity, které nenásilně provedou tématikou zdravotní prevence v nejrůznějších oblastech. Studenti zájemcům představí například nenáročné relaxační metody, cvičení na rozvoj zrakového, sluchového či hmatového vnímání či instruktáž péče o dutinu ústní. Chybět nebude ani tradiční měřené krevního tlaku, oxygenace či vitální kapacity plic.  Na místě budou i letáčky s informacemi k problematice prevence, odborníci rádi poradí s otázkami výchovy dětí ke zdraví či třeba prevencí vzniku zubního kazu nebo onemocnění AIDS.

Program Dne prevence připravuje Ústav nelékařských zdravotnických studií, Ústav speciální pedagogiky a Ústav pedagogických a psychologických věd FVP za finanční podpory města Opavy.