FVP bude realizovat projekt podpořený z Visegradského grantu

• Adéla Pluhaříková
  • 05.05.2023
Pracovníci Fakulty veřejných politik z Ústavu veřejné správy a sociální politiky se budou podílet na realizaci projektu „Ukrainian refugees in Central Europe and the Balkans - lessons learned and policy recommendations“, který byl podpořen z Mezinárodního visegrádského fondu v rámci programu Visegrad+ Grants. Nositelem projektu je Opolská univerzita a FVP je jedním z 9 partnerů.

Projekt je zaměřen na propojení akademiků ze 7 zemí střední Evropy a Balkánu v rámci sítě CEEPUS s názvem Border and Regional Studies Network (PL-1604-03-2324), kteří budou spolupracovat na srovnávací studii postavení ukrajinských uprchlíků v jednotlivých zemích. Jejich zjištění pak budou diskutována na třídenní konferenci ve Skopje v říjnu 2023 s cílem vytvořit politická doporučení. Projekt je jednoletý a jeho realizace začne od června 2023.