Zveme vás na místa plná milostných příběhů

• Viktorie Kovářová
  • 09.05.2023
Ve čtvrtek 11. května si nenechte ujít vernisáž výstavy Mapa milostných příběhů II, která bude zahájena v 17. hodin v univerzitním centru Unipointu v 1. patře OC Breda. Výstavní panely vás provedou místy, ke kterým se vztahují zajímavé legendy, pověsti, příběhy o šťastné, nebo naopak nešťastné lásce, vášni, ale i o nenávisti a zradě.

Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Takových míst je v České republice celá řada a byla by velká škoda se s nimi neseznámit. K některým se vztahují zajímavé legendy a pověsti. Zatímco mnohé mají historický podtext, jindy se jedná o pouhou spekulaci. U některých příběhů existuje i několik pohledů a možných výkladů. Proto je pouze na návštěvnících výstavy, zda se přikloní k výkladu s lepším či tragickým koncem.

Autorem výstavy je doc. PhDr. PaedDr. Kamil Janiš, CSc. z Ústavu pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik, který sám všechna místa navštívil, legendy sesbíral a pořídil i fotografie.  Expozice stejného názvu, jen s jedničkou na konci, vzbudila u návštěvníků velký zájem, proto vzniklo její pokračování, které, věřme, bude stejně úspěšné.  Stěny UniPointu bude zdobit až do 1. června.