Fakulta veřejných politik patřila seniorům

• Viktorie Kovářová
  • 13.04.2023
Čtvrtek 20. dubna na Fakultě veřejných politik patřil především dříve narozeným. Ti tady mohli od 14 hodin strávit příjemné odpoledne v rámci akce Jarní rozjímání. Čekali na ně přednášky i povídání o duši a těle, zdravém stravování či málo známé příběhy ze života slavných.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Program připravili studentky studijního programu Edukační péče o seniory (EPOS) v čele s Veronikou Peterkovou, která vloni stála za zrodem spolku Život v každém věku. „Nápad na pořádání různých akcí jsme měla již delší dobu. Ten správný hnací motor ale mé myšlenky dostaly, až když jsem se spojila se spolužačkou Martinou Hábovou. S tou se při vymýšlení programu skvěle doplňujeme. Konkrétně v tomto případě u Jarního rozjímaní jsme se snažily najít témata, která by seniory mohla zaujmout a svým způsobem obohatit i v každodenním životě,“ vysvětluje Veronika. Akce se líbila, a tak mohou studentky už klidně začít s přípravami nějaké další.

I druhá akce, kterou dnes fakulta hostila, se týkala seniorů. Už ve 13 hodin bylo zahájeno diskusní fórum u kulatého stolu, který za tým oboru EPOS svolala jeho garantka PhDr. Mgr. Naděžda Špatenková, Ph.D., MBA. Cílem setkání bylo navázat a prohloubit spolupráci mezi odborníky z praxe a akademickou obcí, vyměnit si vzájemné zkušeností a pobavit se o očekávání a představách z oblasti edukační, ale i psychologické či terapeutické péče o seniory. Hovořilo se i o tom, jak je možné do budoucna studijní obor EPOS vylepšit a co od jeho absolventů odborníci z praxe konkrétně čekají. Kulatý stůl s příznačným názvem Očekávání, představy a realita byl realizován v rámci projektu ESF HR Award.