UniPoint bude hostit Den zdraví a prevence

• Viktorie Kovářová
  • 01.04.2023
Zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti prevence a nabídnou možnost otestovat si svůj zdravotní stav-to jsou cíle akce s názvem Den zdraví a prevence, kterou na čtvrtek 13. dubna připravila Slezská nemocnice v Opavě (SNO) ve spolupráci s Ústavem nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik (FVP) Slezské univerzity a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Probíhat bude v univerzitním centru UniPoint v 1. patře OC Breda od 9 do 16 hodin.

Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Návštěvníci akce budou mít na výběr, na jakou oblast zdraví se chtějí zaměřit. Získat mohou řadu odborných informací, zároveň mohou podstoupit některá základní vyšetření, která často pomáhají k prvnímu záchytu nemoci.

“Mnozí bohužel prevenci z různých důvodů podceňují. K lékaři přicházejí často pozdě s onemocněním již v pokročilém stádiu a k uzdravení pak vede dlouhá cesta,“ říká náměstkyně pro ošetřovatelskou péči SNO Hana Hozová.

„Starat se o své zdraví by měl každý z nás už od dětství. Čím dříve se děti seznámí s tím, jak je možné o zdraví pečovat, tím lépe,“ doplňuje ji proděkanka pro nelékařská zdravotnická studia FVP Yvetta Vrublová a zve všechny k návštěvě akce, která, jak říká, je pro celou rodinu.

V rámci preventivních činností si tady zájemci budou moci nechat změřit glykémii, krevní tlak, nitrooční tenzi nebo kapacitu a objem plic, absolvovat vyšetření znamének, otestovat se na HIV, seznámit se se správnou hygienou rukou či s osvětou kontroly zraku. K dispozici tu bude i nutriční poradna či poradna dentální hygieny pro děti i dospělé.