Studenti se v rámci exkurzí seznamují s naší fakultou

• Viktorie Kovářová
  • 27.03.2023
Vidět vše na vlastní oči je vždy tou nejlepší zkušeností. Proto Fakulta veřejných politik (FVP) nabízí mimo Dnů otevřených dveří, kdy se ve stanovených termínech může s jejími prostory a studijními programy seznámit široká veřejnost, i exkurze individuální. Ty využívají především školní kolektivy. Dnes například Ústav nelékařských zdravotnických studií navštívili středoškoláci ze Střední zdravotnické školy svatého Františka z Assisi ze slovenské Čadce.
Autor: Mgr. Lada Dobrovolná
Na 5 desítek studentů 2. ročníku oboru Praktická sestra se v doprovodu a za odborného výkladu tajemnice ústavu Mgr. Gabriely Světnické postupně seznámilo se studijními programy Všeobecné ošetřovatelství, Pediatrické ošetřovatelství a Porodní asistence, které by je mohly za dva roky přilákat ke studiu na naší fakultě.  Prošly také odborné učebny a čas se našel i pro diskusi a dotazy.

Exkurze nejsou na FVP záležitostí ojedinělou. Ročně se na všech čtyřech ústavech vystřídá řada středoškolských tříd (samozřejmě, pokud zrovna neřádí epidemie) především ze středních odborných škol, které nabízejí výuku předmětů, na než lze studiem na naší fakultě navázat. Přijíždějí především z Moravskoslezského kraje, ale i z jiných škol z celé České republiky, řidčeji i ze zahraničí. V brzké době jsou například naplánovány exkurze pro studenty ostravské Střední odborné školy AHOL a Střední pedagogické a Střední zdravotnické školy z Krnova.