Srpnová Letní škola pro studenty nelékařských zdravotnických programů je za dveřmi

• Viktorie Kovářová
  • 10.08.2022
Ve dnech 22. až 24. srpna se v prostorách naší fakulty uskuteční 2. ročník Letní školy, kterou pořádá Ústav nelékařských zdravotnických studií pro své studenty.
V loňském roce tato akce proběhla poprvé a na základě vysokého zájmu ze strany studentů byla otevřena možnost pro přihlášení také studentům studijního programu Dentální hygiena a Porodní asistence. Celkem je pro tento ročník přihlášeno 83 studentů ze všech tří studijních programů, pro které je připraven bohatý program.
Aktuálními tématy bude problematika a využití ECMO, implantologie, ochrana dat v kybernetické válce, protiepidemiologická opatření v péči o pacienty, role centra biologické ochrany Těchotín. Dalšími oblastmi zájmu bude první pomoc při akutních situacích a aktuality z novinek speciální ošetřovatelské péče.
Poslední den bude věnován dentální prevenci a společným soutěžím v první pomoci včetně her v anglickém jazyce. Věříme, že i tentokrát se tato akce vydaří a kromě odborných znalostí si studenti odnesou také nové přátelské vztahy s ostatními studenty napříč studijními programy.

Program akce ZDE.