Radkin Honzák hostem Moderních výzev lidstva

• Viktorie Kovářová
  • 16.05.2021
MUDr. Radkin Honzák, CSc. je poslední zářivou hvězdou tohoto školního i akademického roku, kterou přivítá cyklus Moderní výzvy lidstva. Přednáška proběhne v on-line prostředí formou streamu na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva, kde bude po skončení také ke zhlédnutí v záznamu. Sledovat ji můžete 17. června od 12:30.

Přednáška s názvem „Co vše lze vydržet a jak přežít i dnešek“ bude pojednávat o současné společnosti, která za posledních 30 let zažila naprosto nevídaný vzestup. Dnešní generace pětatřicátníků a mladších vyrůstala v podmínkách, které česká společnost předtím nikdy nezažila, navíc opojena představami o nekonečné prosperitě. Pandemie koronaviru učinila tomuto snu konec. Jaké jsou naše naděje a šance tohle přežít a dopracovat se k dobré kvalitě života? Na tuto i mnoho dalších otázek budeme spolu s přednášejícím hledat odpověď. Přednášky pořádá Mendelovo gymnázium a Fakulta veřejných politik v Opavě.

Akce probíhá za podpory statutárního města Opavy.