Emeritní profesor Dušan Uhlíř dostal od svých kolegů sošku Napoleona

• Lenka Čápová
  • 29.11.2018
Schösslerův salonek v opavském Obecním domě byl ve středu 28. listopadu 2018 dějištěm Mezinárodního workshopu organizovaného Ústavem historických věd (ÚHV) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
Hlavním protagonistou byl emeritní profesor Dušan Uhlíř, který oslavil významné životní jubileum. Na  Filozoficko-přírodovědecké fakultě začal přednášet v roce 1993.
Ve své vědecké práci se zaměřuje zejména na dějiny 18. – 20. století s významnou orientací na otázky napoleonských válek a jejich důsledků pro evropský prostor a státotvornost. To byl důvod, proč byl svých kolegyň a kolegů z ÚHV obdarován mimojiné soškou Napoleona, kterou přijal s potěšením a úsměvem.

Workshop zahájil vedoucí Ústavu historických věd prof. PhDr. Zdeněk Jirásek, CSc., poté následovaly přednášky jednotlivých řečníků.

TEXT a FOTO:  Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby