• 13.02.2019

Otevřeli jsme Retrobajty i pro veřejnost

Opava – v listopadu loňského roku spustil Ústav informatiky výstavu Retrobajty, počítače našich rodičů, která byla nabízena zejména studentům středních škol. V lednu a únoru byla komentovaná prohlídka výstavy ve čtyřech termínech zprostředkována také veřejnosti…
  • 11.02.2019

Čeká nás další univerzitní filmová premiéra, na řadě je Amber

OPAVA – V pátek 15. února 2019 v 18 hodin bude mít v univerzitním víceúčelovém kinosále areálu Hauerova 4 oficiální premiéru nový snímek z produkce oboru Audiovizuální tvorba. Je jím film Amber.
  • 07.02.2019

Filozoficko-přírodovědecká fakulta se prezentovala na Slovensku

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě se prezentovala studentům středních škol v Trenčíně.
  • 06.02.2019

Jindřich Štreit a Jiří Siostrzonek byli opět porotci fotografické soutěže Můj svět

O poznání slavnostnější ráz než v předchozích letech bude mít v úterý 5. března slavnostní vernisáž výstavy vítězných snímků 11. ročníku fotografické soutěže charit MŮJ SVĚT.
  • 06.02.2019

Marian Hochel a Marta Pavlíková uvedli do života novou knihu o Napoleonovi

PRAHA, OPAVA – Hovoří se o ní jako o manuálu pro pochopení kulturní politiky a vztahu císaře Napoleona k vizuálnímu umění a následných reálných dopadů jeho politiky v oblasti kulturního dědictví. Nese název Zrcadlo moci. Pilíře moci Napoleona Bonaparta ve vizuálním umění a ve čtvrtek 31. ledna ji na Generálním ředitelství Národního památkového ústavu v Praze uvedla do života autorská dvojice Marian Hochel, autor textu, a Marta Pavlíková, fotografka a obrazová editorka knihy.
  • 04.02.2019

Soutěže Wer wird Lese-Superstar? a Dramawettbewerb na Ústavu cizích jazyků

Ve dnech 29. a 30. ledna Slezská univerzita ve dvou dnech otevřela své dveře hned 90 žákům základních škol a studentům středních odborných škol a gymnázií a jejich učitelům němčiny, kteří se z různých škol z Opavy a širokého okolí přijeli zúčastnit soutěží Wer wird Lese-Superstar a Dramawettbewerb.
  • 04.02.2019

Únorové Retrobajty pro veřejnost

Termín výstavy Retrobajty, počítače našich rodičů pro veřejnost je prodloužen do poloviny února. Ve čtvrtek 7. února a v úterý 12. února 2019 proběhnou vždy od 17:00 hodin komentované prohlídky této výstavy.
  • Peter Mlích
  • 31.01.2019

Televize Polar natočila reportáž o výstavě dobových pohlednic v Galerii Breda

.
  • 30.01.2019

V Domě umění jsou vystaveny nejnovější práce studentů a absolventů Institutu tvůrčí fotografie

V opavském Domě umění jsou až do 10. března vystaveny ukázky nejnovějších prací studentů a loňských absolventů Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity. Název expozice Mezičas. Institut tvůrčí fotografie FPF SU – klauzurní a diplomové práce 2018 naznačuje, že tentokrát nejde o velkou bilanční přehlídku s několikasetstránkovým katalogem, jaké Institut připravuje každých pět let, ale o výstavu pořádanou v mezičase mezi dvěma jubilei, na níž jsou k vidění výhradně ukázky z nejnovějších prací. Ale i tak jde o rozsáhlou výstavu, která zabírá celá dvě poschodí Domu umění.
  • 28.01.2019

Ples Slezské univerzity v Opavě

Zveme vás na ples Slezské univerzity v Opavě, který se uskuteční v sobotu 9. března 2019 od 19 hodin v Kulturním domě Na Rybníčku v Opavě.