Dny prevence

  • uppv
  • 25.06.2019
Jedenáctý ročník Ošetřovatelských dnů prevence proběhne 25. a 26. června v Opavě.
Dny prevence jsou již tradiční událostí, kterou pro veřejnost připravuje Ústav ošetřovatelství a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě. Letošní ročník se opět uskuteční v posledním červnovém týdnu.
Ošetřovatelské dny prevence jsou již tradiční událostí, kterou pro veřejnost připravuje Ústav ošetřovatelství a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě, Slezské univerzity v Opavě. 
Na Horním náměstí, v samém centru Opavy, se v úterý a středu 25.– 26. června 2019 po roce zase objeví velký stan. Návštěvníci budou moci každý z těchto dní již od 9 hodin využít například bezplatného měření krevního tlaku, pulzu, hodnocení BMI, dále si nechat zjistit krevní skupinu, hodnoty glykémie nebo množství tělesného tuku a vody, zjistit informace o prevenci rakoviny prsu. Pro širokou veřejnost bude připravený pestrý program zaměřený na prevenci zdraví, nádorových, kardiovaskulárních onemocnění a prevenci užívání návykových látek. 
Na vlastní kůži si budou moci účastníci vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku a vedení nevidomého člověka v městském prostředí, nebo za použití pomůcek pro seniory odhalí nástrahy, které sebou přináší stáří. Lidé si budou moci dále vyzkoušet postup kardiopulmonální resuscitace dětí i dospělých. 
Bohatý program pro děti bude realizován zábavnou formou plnění úkolů na připravených stanovištích zaměřených na prevenci úrazů v domácnosti i ve venkovním prostředí. Děti budou po absolvování dětského programu odměněny drobným dárkem. 
Většina lidí podceňuje rizikové faktory životního stylu, nesnaží se předcházet nemocem a nedostatečně pečuje o své zdraví. V současné době lidské zdraví ohrožují takzvané civilizační choroby, mezi které například patří kardiovaskulární onemocnění, nádorová onemocnění, cukrovka nebo obezita a s ní související další zdravotní rizika. Většině hrozeb se přitom dá úspěšně předejít dodržováním zásad zdravého životního stylu. Nepodceňujte své zdraví, včasná prevence nebolí!

Další události

Všechny události