• 04.05.2022

Proběhla akce Daruj krev - Daruj život

Dne 20. 4. 2022 proběhla pod hlavičkou Ústavu nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik Slezské univerzity akce „DARUJ KREV – DARUJEŠ ŽIVOT“.
  • 02.05.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kulatý stůl pro zaměstnavatele všeobecných sester s možností prezentace zdravotnického zařízení studentům programu všeobecná sestra

Dne 28.4. 2022 se již tradičně na Fakultě veřejných politik uskutečnil kulatý stůl pro zaměstnavatele všeobecných sester s možností prezentace zdravotnických zařízení studentům studijního programu všeobecné ošetřovatelství.
  • 22.04.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Celoživotní vzdělávání pro všeobecné sestry přímo v nemocnici

Nemocnice Karviná - Ráj ve spolupráci s Fakultou veřejných politik v Opavě a Moravskoslezským krajem začne jako jediná v republice v rámci celoživotního vzdělávání vyučovat všeobecné sestry přímo v nemocnici. Jedním z hlavních cílů tohoto projektu je přivést atraktivní vysokoškolský studijní program do Karviné, a zamezit tak odchodu studentů z této části Moravskoslezského kraje za studiem a prací mimo region.
  • 06.04.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Daruj krev s Fakultou veřejných politik

Ústav nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik v Opavě uspořádal akci, v rámci které mohou studenti ústavu darovat krev a pomoci tak doslova zachránit životy těch, kteří budou tuto nejvzácnější tekutinu potřebovat. Akce proběhne 20. dubna 2022 od 8:00 na transfuzním oddělení Slezské nemocnice v Opavě.
  • 05.04.2022

1. ročník Slezských dentálních dnů

V pátek 20. května 2022 se na naší fakultě uskuteční 1. ročník Slezských dentálních dnů.
  • 01.04.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Slezský den sester na fakultě

Na Fakultě veřejných politik v Opavě proběhne v pořadí 24. Slezský den sester.
  • 30.03.2022

Běh v barvách pro Přemečka

Všichni běžci spojte se! Zveme vás na III. ročník charitativního běhu pro Přemečka, kterému byla v prvním roce života diagnostikována SMA II. typu (spinální svalová atrofie). Výtěžek bude věnován na ortopedické pomůcky, rehabilitace a výtah.
  • 28.03.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Další videa v rámci cyklu Opavské bariéry, mapující úskalí života na invalidním vozíku

V rámci projektu Rozvoj VaV kapacit Slezské univerzity v Opavě byla připravena další videa mapující úskalí a potřeby osob na invalidním vozíku. Tentokrát se studentky Všeobecného ošetřovatelství pod vedením PhDr. Zdeňky Římovské, Ph.D. zaměřily na základní požadavky na bezpečné a ergonomické vybavení interiéru pro handicapované či seniory, a také na to, jak vybrat správný typ invalidního vozíku.
  • 23.02.2022

Konference Střípky z pediatricko-porodnického ošetřovatelství

Dne 4. března 2022 se uskuteční 9:00 do 14:00 konference na téma Střípky z pediatricko-porodnického ošetřovatelství.
  • 09.02.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Edukace zaměřená na zvýšení povědomí rodičů o bezpečné farmakoterapii u dětí

Cílem projektu Edukace zaměřená na zvýšení povědomí rodičů o bezpečné farmakoterapii u dětí bylo zjistit informovanost rodičů o bezpečné farmakoterapii u dětí. Na základě zjištěných dat provést modernizaci edukační nabídky pro rodiče a tím zvýšit povědomí o zásadách bezpečného užívání léků u dětí.